Mandloňové slavnosti Hustopeče 2024: Slavnosti mandloní a vína

Mandloňová rozhledna
Foto: Pavel Kovář

Máte rádi jaro? A co teprve, když je v plném proudu v Hustopečích s největší mandloňovou parádou ve střední Evropě! Od 22. do 24. března 2024 se v Hustopečích konají Mandloňové slavnosti a nabídnou vám víc než jen pohled na rozkvetlé stromy. Kromě bohatého programu si tu dáte mandlové dobroty přímo na náměstí, ochutnáte skvělá vína a užijete si výhled z rozhledny v mandloňových sadech. Takže, kdo má chuť na víkend plný zábavy a dobrého jídla, má jasno!

Slavnosti mandloní a vína Hustopeče

Mandloňové slavnosti jsou akce pro každého – ať už jste velký fanoušek jídla, milovník přírody nebo jen hledáte tip na fajn rodinný výlet. V pátek večer začínáme vinařskou degustací a o víkendu je program nabitý od rána do večera. Děti se mohou vyřádit v dětské zóně, pro dospělé je přichystána chill zóna s vínem a muzikou, a samozřejmě nesmí chybět prohlídka mandloňových sadů. Víkendem budou provázet také koncerty a kuchařské show. Takže, máte-li rádi dobré jídlo, víno a chcete si užít super atmosféru, Hustopeče jsou v jarních termínech to pravé místo pro vás.

Pokud máte chuť na pravé mandlové dobroty, nemusíte chodit daleko. Přímo v Mandloňových sadech, u rozhledny, vás čekají stánky plné mandlových specialit. Zakoupit zde můžete například mandlové pivo, mandlovou limonádu, mandlovou kávu nebo originální Mandlovku přímo z Hustopečí. A to není vše! Během víkendových slavností se celé město Hustopeče promění v ráj pro milovníky mandlových pochoutek. Restaurace po celých Hustopečích zařadí do svých menu mandlové speciality, takže si na své přijdou všichni gurmáni.

Mandloňové slavnosti jsou prostě skvělý způsob, jak uvítat jaro. Přijďte se přesvědčit, proč jsou Hustopeče na jaře místem, kde to žije. Nejenže si užijete skvělou atmosféru, ale také podpoříte místní spolky a vinaře.

Více se o mandloňových sadech dozvíte v našem dalším článku.

Mandloňové slavnosti v Hustopečích: Kde zaparkovat

Pokud se chystáte na Mandloňové slavnosti a přemýšlíte, kde v Hustopečích zaparkovat, máme pro vás tip. Každoročně s příchodem jara se Hustopeče zaplňují návštěvníky, kteří přijíždějí obdivovat rozkvetlý mandloňový sad. Aby vše proběhlo hladce, doporučujeme vám využít záchytné parkoviště, které se nachází na Šafaříkově ulici. Jeho poloha je ideální pro všechny, kteří přijedou mandloně obdivovat. Za parkovné na tomto záchytném parkovišti zaplatíte 100 Kč za celodenní stání.

Mandloňové slavnosti 2023

V loňském roce se Slavnosti mandloní a vína konaly o víkendu 24.-26. března 2023.

Reklama

Zdroj: Mandloňová stezka v Hustopečích, město Hustopeče, Slavnosti-mandloni.cz

Sdílet článek:
Reklama