Mandloňový sad a rozhledna v Hustopečích

Mandloňový sad v květnu
Foto: Tučňák/ CC-BY-SA; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Hustopeče, perla Jižní Moravy, každoročně otevírá svá náručí milovníkům aktivního života, kulturních tradic a vynikajícího vína. Ale to nejzajímavější, co můžete v Hustopečích objevit, je bezpochyby jejich mandloňový sad, skvost, který přitahuje pohledy a srdce návštěvníků z celého světa. Tento sad je unikátem na našem území a také je největším Mandloňovým sadem v celé střední Evropě. Pokud zavítáte do Hustopečí koncem března, narazíte rovnou na vrchol sezóny, kdy jsou mandloně v plném květu. V tomto období se také konají v Hustopečích mandloňové slavnosti, které určitě stojí za návštěvu.

Květen v plné kráse: Mandloňový sad Hustopeče kdy kvete

Navštivte mandloňový sad, který je otevřen po celý rok, ale jeho pravá krása se odhalí v květnu, kdy rozkvetlé stromy promění krajinu v nádhernou pohádkovou zahradu. Procházka mezi kvetoucími stromy je nezapomenutelným zážitkem, který obohatí vaši duši a nabídne skvělé příležitosti pro fotografie.

Dřevěná vyhlídka: Okno do kraje

V těsné blízkosti mandloňového sadu vás čeká dřevěná rozhledna na Starém vrchu. Tato rozhledna, slavnostně otevřená v roce 2012, vám poskytne úchvatné výhledy na Hustopeče, Novomlýnské nádrže a další kouzelná místa regionu. Výstup po točitém schodišti vás zavede do výšky téměř 13 metrů, odkud se vám naskytne panorama, které vám vezme dech.

Chuťový zážitek: Mandlové speciality

V blízkosti rozhledny najdete dřevěný stánek s posezením, kde můžete ochutnat lokální mandlové speciality. Od tradiční Mandlovky až po paštiky, oleje, sušená rajčata a čokoládu – zde si přijdou na své všichni milovníci dobrého jídla.

Mandloňová naučná stezka

K rozhledně se můžete vydat po jedné z mnoha přístupových cest. Devítikilometrová Mandloňová naučná stezka vás zavede skrze vinice až k okraji sadu, kde se tyčí rozhledna. Na cestě se můžete dozvědět více o mandloních díky sedmi informačním tabulím s audio textem. Zvolit můžete také kratší trasu, která měří pouze pět kilometrů.

Další možnost je pro odvážnější návštěvníky, kteří mohou zvolit strmější stoupání z obce Kurdějov. Ať už preferujete pěší turistiku nebo jízdu na horském kole, Hustopeče a jejich okolí nabízí něco pro každého.

Poznejte mandloňový sad

Hustopeče a jejich mandloňový sad s rozhlednou jsou pozvánkou do světa, kde se snoubí krása přírody, bohatství kultury a výborná gastronomie. Přijďte a nechte se okouzlit tímto jedinečným místem, které má mnoho k nabídnutí. Užijte si nezapomenutelný výlet do srdce Jižní Moravy, kde se tradice snoubí s přírodními krásami a kde každý návštěvník odchází obohacen o nové zážitky.

Reklama

Zdroj: Mandloňová stezka v Hustopečích

Sdílet článek:
Reklama