Prodloužené exkurze do Vodní elektrárny Vranov a strojovny Vranovské přehrady !!!POZOR – ZMĚNA!!!

Prodloužené exkurze do Vodní elektrárny Vranov a strojovny Vranovské přehrady   !!!POZOR – ZMĚNA!!!
Foto: znojmoregion.cz

!!!POZOR – ZMĚNA!!! Prohlídky spodní strojovny hráze nebudou z technických důvodů od 20. 6. 2024 až do odvolání možné. Děkujeme za pochopení…

Reklama

—————————–

Speciální prodloužené exkurze, které Vás zavedou nejen do Vodní elektrárny Vranov, ale i do strojovny Vranovské přehrady, připravili pro letošní sezónu společně Povodí Moravy a společnost E.ON. Po celou sezónu od května do září může využít možnost nahlédnout do vodní elektrárny a pak navázat prohlídkou spodní strojovny. Tyto komentované prohlídky probíhají každou sobotu od 9 do 13 hod.

Součástí je i videoprojekce o historii elektrárny, výstava fotografií, které zachycují průběh stavby elektrárny až po současnost, přímo ve strojovně generátoru, a také výstava ve spodní strojovně, kde budou rozmístěny panely s popisem zařízení, dále zde budou informace o významu vodní nádrže Vranov a úloze, kterou sehrává v období sucha či povodní. 

Exkurze jsou zcela zdarma, ale nutností je předchozí rezervace konkrétního termínu přes rezervační sytém https://e-on.reservio.com. 

Reklama

Společnosti E.ON a Povodí Moravy se touto formou přidávají k rozsáhlému projektu VRANOVSKÁ PŘEHRADA 90, který v roce 2024 oslavuje 90. výročí dostavby a zprovoznění Vodní nádrže Vranov. 

Reklama

Zdroj: znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu