Vinařské akce Mikulov: Přehlídka vín Mikulov 2024

Zámek Mikulov a sklenička Mikulovské sklepy open
Foto: Pavel Kovář

Mikulov, nádherné město v srdci Jižní Moravy, je místem, kde se tradice potkává s moderním životem. Bohatá historie města, zachovalá architektura a vinařské akce v Mikulově, dělají z města jedinečné místo, které ročně přitahuje tisíce milovníků vína a kultury. Akce “Přehlídka vín Mikulov” je výborná příležitost, jak poznat toto místo se vším všudy.

Dominantou města je impozantní zámek, který společně s malebnými uličkami a historickými sklepy vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Mikulov se pyšní dlouholetou vinařskou tradicí, jež je zakořeněna již dávno v minulosti. Dnes město Mikulov představuje jedno z nejvýznamnějších vinařských center v České republice. Víno zde je zde produktem, ale i způsobem života, který se odráží ve všem od rodinných vinařství po velkolepé vinařské akce.

A právě na tyto akce vás chceme pozvat. První přehlídka vín Mikulovské vinařské podoblasti, se uskuteční již 30. 3. 2024 a další přehlídku můžete navštívit 27.4.2024.

Přehlídka vín Mikulovské vinařské podoblasti

Jak se blíží Velikonoce, Mikulov ožívá jarem, ale i skvělou akcí pro všechny, kdo mají rádi víno. Touto akcí myslíme přehlídku vín, která se koná 30. března v Sále předků na Mikulovském zámku. Začátek je v 10 hodin dopoledne a kromě ochutnávky vín z regionu vás také čeká hudba od cimbálovky Klaret.

Vstupné stojí 450 Kč, pokud si lístek koupíte v předprodeji online (konec předprodeje: 25. 3. 2024). Lístek lze zakoupit také na místě za 550 Kč. V ceně vstupenky dostanete katalog vín, skleničku a samozřejmě můžete ochutnávat vína tolik, kolik vám chutná.

Vstupenky: Přehlídka vín Mikulovské vinařské podoblasti

Tato akce je ideální příležitostí, jak zajímavě strávit Velikonoční víkend. Pokud ovšem trávíte Velikonoční svátky raději doma, zkuste další přehlídku vín, která se zde chystá:

Další přehlídka vína se koná 27. 4. 2024. Na již jedenáctém ročníku této akce, můžete degustovat asi 80 vzorků vín přímo od vinařů z Mikulova a blízkého okolí. Začátek akce je opět v 10 hodin a k příjemné atmosféře přispěje bohatý folklórní program. Tentokrát se akce koná přímo na historickém náměstí v Mikulově.

Proč navštívit vinařské akce v Mikulově

Návštěva Mikulova během vinařských akcí je skvělá příležitost nejen pro milovníky vína, ale i pro ty, kdo hledají zajímavý zážitek. Akce jako “Přehlídka vín” a “Mikulovské sklepy open” ukazují, jak moc je Mikulov spojený s vínem a vinařstvím. Můžete zde ochutnat širokou škálu vín přímo od místních vinařů, naučit se něco o výrobě vína a prozkoumat krásné sklepy plné historie.

Kromě toho, že se setkáte s lidmi, kteří sdílejí váš zájem o víno, můžete také zažít autentickou atmosféru Mikulova s jeho historickými památkami a přírodními krásami. Je to skvělý způsob, jak strávit víkend, užít si dobré jídlo, víno a krásné prostředí.

Vinařské akce v Mikulově: Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete účast na jedné z mikulovských vinařských akcí, nezapomeňte si promyslet dopravu a ubytování dopředu. Mikulov je dobře přístupný autem i veřejnou dopravou, ale v období velkých akcí bývá ve městě a jeho okolí rušno. V Mikulově a jeho okolí je i dostatek ubytovacích kapacit, ale v době velkých akcí doporučujeme z osobní zkušenosti rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, i několik měsíců dopředu.

Vinné sklepy Mikulov degustace

Mikulovské vinné sklepy jsou synonymem pro jedinečnou ochutnávku vín, kde se mísí historie s moderním uměním vinařství. Ochutnávka vín Mikulov je nejen o poznávání rozmanitých chutí a vůní, ale také o setkávání s vášnivými vinaři, kteří s láskou sdílí příběhy za každou lahví. Ne nadarmo patří mikulovská vína mezi ty nejlepší u nás. Navštívit mikulovské vinné sklepy a zúčastnit se ochutnávky znamená objevovat nejen špičková vína, ale také prožít přímo na místě ducha místa, který tuto vinařskou oblast dělá tak výjimečnou.

Reklama

Zdroj: Zdroj: vinarimikulovska.cz, vinarskecentrum.cz

Sdílet článek:
Reklama