Otevřené sklepy Mikulov 2024: Vstupenky a informace

Zámek Mikulov a sklenička Mikulovské sklepy open
Foto: Pavel Kovář

Mikulov, nádherné město v srdci Jižní Moravy, je místem, kde se tradice potkává s moderním životem. Bohatá historie města, zachovalá architektura a vinařské akce v Mikulově, dělají z města jedinečné místo, které ročně přitahuje tisíce milovníků vína a kultury. Akce “Otevřené sklepy Mikulov” je výborná příležitost, jak poznat toto místo se vším všudy.

Dominantou města je impozantní zámek, který společně s malebnými uličkami a historickými sklepy vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Mikulov se pyšní dlouholetou vinařskou tradicí, jež je zakořeněná již dávno v minulosti. Dnes město Mikulov představuje jedno z nejvýznamnějších vinařských center v České republice. Víno zde je zde produktem, ale i způsobem života, který se odráží ve všem od rodinných vinařství po velkolepé vinařské akce.

Dnes bychom vás rádi pozvali na akci s názvem “Mikulovské sklepy open“, která se koná 6. 7. 2024. Tato akce funguje na principu služeb otevřených sklepů, a rozhodně stojí za to ji navštívit.

Mikulovské sklepy open 2024

Pokud jste milovníci vína, určitě si nenechte ujít tuto akci – Mikulovské sklepy open, která se koná 6. července. Od 10 do 19 hodin můžete objevovat sklepy po celém Mikulově a degustovat v nich neomezené množství vína. Vstupenka za 950 Kč v předprodeji (nebo 1 100 Kč na místě) vám zajistí katalog se vzorky vín, skleničku a kupony na nákup lahví vína v hodnotě 600 Kč, za které lze nakoupit lahve vín, které vám při koštu zachutnaly.

Vstupenky: Mikulovské sklepy open 2024

Kupony na víno můžete využít hned v sobotu během degustací nebo i v neděli dopoledne, pokud byste si chtěli ochutnávku vín prodloužit. Jak již bylo napsáno, vstupenky můžete koupit online nebo přímo v den akce. Pokud necháte koupi lístků na poslední chvíli, zakoupíte je v infocentru v Městském kině Mikulov.

Prožít akci “Otevřené sklepy Mikulov” je skvělá příležitost, užít si čas s kulturou, která je pro tento region typická. Nejenže si užijete skvělé víno, ale také atmosféru plnou tradic a pohostinnosti.

Proč navštívit vinařské akce v Mikulově

Návštěva Mikulova během vinařských akcí je skvělá příležitost nejen pro milovníky vína, ale i pro ty, kdo hledají zajímavý zážitek. Vinařské akce v Mikulově ukazují, jak moc je Mikulov spojený s vínem a vinařstvím. Můžete zde ochutnat širokou škálu vín přímo od místních vinařů, naučit se něco o výrobě vína a prozkoumat krásné sklepy plné historie.

Kromě toho, že se setkáte s lidmi, kteří sdílejí váš zájem o víno, můžete také zažít autentickou atmosféru Mikulova s jeho historickými památkami a přírodními krásami. Je to skvělý způsob, jak strávit víkend, užít si dobré jídlo, víno a krásné prostředí.

Vinařské akce v Mikulově: Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete účast na jedné z mikulovských vinařských akcí, nezapomeňte si promyslet dopravu a ubytování dopředu. Mikulov je dobře přístupný autem i veřejnou dopravou, ale v období velkých akcí bývá ve městě a jeho okolí rušno. V Mikulově a jeho okolí je i dostatek ubytovacích kapacit, ale v době velkých akcí doporučujeme z osobní zkušenosti rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, i několik měsíců dopředu.

Vinné sklepy Mikulov degustace

Mikulovské vinné sklepy jsou synonymem pro jedinečnou ochutnávku vín, kde se mísí historie s moderním uměním vinařství. Ochutnávka vín Mikulov je nejen o poznávání rozmanitých chutí a vůní, ale také o setkávání s vášnivými vinaři. Ne nadarmo patří mikulovská vína mezi ty nejlepší u nás. Navštívit mikulovské vinné sklepy a zúčastnit se ochutnávky znamená objevovat nejen špičková vína, ale také prožít přímo na místě ducha místa, který tuto vinařskou oblast dělá tak výjimečnou.

Reklama

Zdroj: vinarimikulovska.cz, vinarskecentrum.cz

Sdílet článek:
Reklama