Znojmo žije divadlem 2023

Znojmo žije divadlem 2023
Foto: www.znojmoregion.cz

Už 11. ročník oblíbené akce, kdy ulice města Znojma i velké cirkusové šapitó na Horním náměstí zaplní na několik dnů nejrůznější divadelní představení. Letos festival odstartuje už 27. června a rozmanitý program nabídne až do 2. července. Tradičně nabídne pestrou přehlídku divadelních žánrů. Nebude chybět činohra, stand-up, pohybové divadlo, improvizace, renesanční fraška a v neposlední řadě skvělá pouliční představení. Všechna vystoupení se ponesou v lehkém komediálním duchu.

Reklama

Po dlouhých letech se podařilo získat 2. pokračování úspěšné Comedie Dell Arte s Pavlem Liškou a Markem Danielem, skvělé matadory českého divadla, renesanční talenty z VoSto5 s vytříbeným, osobitým a inteligentní humorem, dechberoucí Losers Cirque Company, tentokrát v ryze ženském složení a talentovaného pohybáře a komika Pavola Seriše. Festival začne tradičním vánočním příběhem Divadla Verze. Skvělí David Prachař a Igor Chmela sehrají nejznámější příběh lidských dějin v době, kdy do Vánoc zbývá přesně 180 dní, a je třeba se na to dobře připravit…

V sobotu se festivalové šapitó rozezní hudbou. Po představení Pavola Seriše zahraje česko-americké hudební těleso N.O.H.A kombinující drum&bass a world music ve stylu, kterému sami říkají ethno-bass.

Při pouličních představeních se návštěvníci festivalu setkají se známými tvářemi. Již potřetí si přímo pro Znojemské diváky připravili scénky proložené písněmi herci divadla Bolka Polívky s jejich Kočovným kabaretem. Dále se diváci opět setkají s ladnými divami z Holektivu, bláznivými klauny Labile Bones, česko-francouzským pohybovým souborem tYhle a česko-slovenskou skupinou Balaton 1982, která vpluje na vodním šlapadle. Z Rakouska do Znojma poprvé zavítá divadelní soubor Irrwisch. Pouliční představení jsou určena pro celou rodinu a obvykle po nich budou následovat krátké dílny.

I letos náš festival myslí na ty nejmenší. Ať už to jsou výše zmíněná pouliční představení, bláznivě převyprávěný příběh Robina Hooda, a také skvělá akrobatická show přímo z oblaků. Ti odvážnější se budou moci zúčastnit konkurzu do cirkusu Pižďuch, který vyhlásí zkušený lektor klaun Hubert.

Reklama

V rámci festivalu bude možné se přihlásit do dvoudenního workshopu Filipa Tellera, zdravotního klauna, herce a moderátora, s názvem Stand up therapy. Workshopu se může zúčastnit kdokoliv, kdo má chuť se bavit a touhu zlepšit své komunikační dovednosti.

Vstupenky jsou v prodeji na www.vstupenkyznojmo.cz, v TIC Obroková a TIC Louka.

www.znojemskabeseda.cz 

https://www.facebook.com/events/115221508226172 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu