Znojemské Velikonoce

Znojemské Velikonoce
Foto: www.znojmoregion.cz

Velikonoce ve Znojmě připomenou historická řemesla a lidové tradice, nabídnou několik hudebních vystoupení na Horním náměstí, ohradu s ovečkami na Masarykově náměstí, oblíbené sbírání vajíček ve Znojemském podzemí, ale také překážkový dostih domácích ušáků “Králičí hop”. Ulici Obrokovou opět zaplní desítky jarních břízek, které ozdobí děti ze znojemských MŠ a ZŠ.

Reklama

Prvním bodem programu budou Jájiny dílničky, a to už v sobotu 1. dubna ve Znojemské Besedě.

O opravdu pestrou podívanou se postará vystoupení škol a školek ve středu 5. dubna na hlavní scéně Horního náměstí. Od ranních hodin po odpolední čas se představí mateřské a základní školy, vedle nich také hudební školy a Středisko volného času.

Kdo vyrazí do centra města ve čtvrtek 6. dubna, pozná, co je to „mít za ušima.“ Po celý den bude na Horním náměstí k vidění nejrůznější drobné zvířectvo a hned ve třech časech se představí soutěž v králičím hopu. Program zakončí vystoupení hudební školy a Dechové kapely Skaláci.

Po klidném Velkém pátku se na sobotu 8. dubna připravují historické řemeslné dílny s pěti stanovišti tematických aktivit. S pomocí košíkáře tak bude možné uplést si pomlázku, pomocí koření se ozdobí kachní vajíčka, představí se drátenictví, ale také ruční tisk a originální velikonoční dekorace ze starého notového papíru. V sobotu pak nebude chybět ani hudební zážitek, a to v podání uskupení Big Bang ZUŠ Znojmo a kapely Nečarej.

Reklama

Na Bílou sobotu nebude chybět ani tradiční a dětmi velmi oblíbené sbíraní vajíček ve Znojemském podzemí. Už po dvanácté se zde uskuteční zkrácená prohlídka tajemných chodeb znojemského podzemí s velikonočním programem pro děti, na které bude na konci čekat i odměna.

Posledním dnem programu bude neděle, kdy do Znojma dorazí hudební tělesa jako Brtnický Dostavník a kapela Koňaboj

Do Znojma se na Velikonoce také vrátí „hrkači“. Děti nejrůznějšího věku budou s řehtačkami procházet ulicemi města a nahrazovat svým hrkáním a rámusením vyzvánění zvonů, které po dobu Svatého týdne od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty umlknou.

Podrobný program, harmonogram bohoslužeb a spoustu dalšího najdete na webu www.znojemskabeseda.cz nebo v tištěné formě v TIC Obroková a TIC Louka.

Reklama

https://www.znojemskabeseda.cz/clanky-kultura/42-znojemske-velikonoce 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu