Znojemské Velikonoce

Znojemské Velikonoce
Foto: www.znojmoregion.cz

Velikonoce ve Znojmě připomenou lidové tradice a v centru města nabídnou historická řemesla a tvůrčí dílničky, hudební vystoupení, oblíbené sbírání vajíček ve Znojemském podzemí, ohradu s ovečkami či výstavu drobného zvířectva, ale také překážkový dostih domácích ušáků “Králičí hop”. Ulici Obrokovou opět zaplní desítky jarních břízek, které ozdobí děti ze znojemských MŠ a ZŠ. Do ulic se vrátí i “hrkači”, aby nahradili ztichlé zvony…

Reklama

Program začíná už v sobotu 23. března kreativním workshopem pod vedením Elišky Krejčí, která tvoří pod značkou Plané květy. Ve středu 27. března zamíří na scénu Horního náměstí školy a školky z celého Znojma. V dalších dnech se na podiu představí třeba dechová kapela Amatéři z Dobšic, Hudební centrum bez hranic, Hudební škola Yamaha, maďarské písně přiveze muzika Hazafele a svůj repertoár zahraje a zazpívá cimbalistka Frída Oratorová. Na Horním náměstí opět vyroste také zázemí pro výstavu drobného zvířectva, které přivezou chovatelé ve čtvrtek 28. března. Chybět nebude ani oblíbené sbírání vajíček ve Znojemském podzemí v sobotu 30. března. Do Znojma se na Velikonoce také vrátí „hrkači“. Děti nejrůznějšího věku budou s řehtačkami procházet ulicemi města a nahrazovat svým hrkáním a rámusením vyzvánění zvonů, které po dobu Svatého týdne od Zeleného čtvrtka do Bílé soboty umlknou.

Mše svaté a koncerty uvedou také kostely ve znojemské farnosti. Od Velikonočních svatých zpovědí, přes Křížovou cestu, po předvelikonoční obřady.  V kostele Nalezení svatého Kříže na Dolní České se představí sbory Viva la musica z Uherského Hradiště, Besharmonie z Prahy a DRKRPOL ze Znojma za doprovodu Cimbálové muziky Antonína Stehlíka, kteří uvedou koncert Sláva Velikonoc. Chrámový sbor sv. Kříže, Minima a Retzer Gesangverein pak představí Velikonoční koncert bez hranic. 

Velikonoční čas přinese také charitativní prodej malovaných vajíček a dekorací Kraslice pro život. Kraslice je možné přinést do Turistického informačního centra Obroková do 26. března. Výtěžek poputuje na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně.

https://www.znojemskabeseda.cz/clanky-kultura/42-znojemske-velikonoce 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu