Znojemská muzejní noc

Znojemská muzejní noc
Foto: www.znojmoregion.cz

V květnu a červnu probíhá tradičně po celé České republice Festival muzejních nocí a jednotlivé muzejní instituce se přidávají se svým vlastním programem. Každoročně je mezi nimi i Jihomoravské muzeum ve Znojmě, které letos pozve třetí květnový pátek na program nazvaný “Známí / Neznámí Znojemané”, zaměřený na zapomenuté, méně i více známé osobnosti spojené s městem Znojmem.

Reklama

Pro malé, větší i velké návštěvníky budou připraveny různé tvůrčí dílničky, aktivity, malování na obličej, pátrací hra a ohňová show skupiny Albion. Poslechnete si hudební produkci znojemské ZUŠ na nádvoří Minoritského kláštera, kde vám zatančí s radostí děti ze ZŠ na nám. Republiky. Vystoupení Karla Fojtíka na saxofon, skupiny Mosty a hudební školy YAMAHA vás zase čeká na Znojemském hradě. V Domě umění proběhne interaktivní videoinstalace „viDíš“ v produkci společnosti Ethernity Brothers. Program tradičně doplní i strašidelné sklepení v podzemí znojemského hradu v podání studentů GPOA. Program muzejní noci bude také doprovázet jednotka Klubu vojenské historie ve Znojmě 10. Prapor polních myslivců plukovníka Kopala.

Od 19 do 23 hodin bude volný vstup do muzejních expozic v Minoritském klášteře, v Domě umění, na Znojemský hrad i do Expozice pivovarnictví. Po předchozí rezervaci budou možné také mimořádné noční prohlídky Znojemského městského pivovaru. Po celý večer bude jednotlivé budovy v centru města propojovat Znojemský turistický vláček, který bude jezdit zdarma ze zastávek v ulici Přemyslovců a z Masarykova náměstí.

https://www.muzeumznojmo.cz 

https://www.facebook.com/muzeumznojmo 

Reklama

https://www.cz-museums.cz/web/festival_muzejnich_noci 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu