Zahájení sezóny na zámku Uherčice

Zahájení sezóny na zámku Uherčice
Foto: www.znojmoregion.cz

Ve středu 1. května znovu otevře své brány Státní zámek Uherčice a zahájí novou návštěvnickou sezónu po další etapě památkářské rekonstrukce a totální reinstalaci interiérů. Nová prohlídková trasa představí východní zámecké křídlo, které je považováno za nejcennější. Podařilo se na své místo vrátit nejen část původního vybavení, ale i vzácné barokní štuky italských mistrů (a to v obnovené barevnosti, která leckoho překvapí). V této části zámku se nacházejí společenské a soukromé prostory, které obývalo mimo jiné 6 knížat Collalto et San Salvatore. A právě tento italský rod vtiskl památce její nezaměnitelnou podobu.

Reklama

Zámek Uherčice kdysi patřil k oblíbené zastávce šlechty na cestě z Prahy do Vídně, ale v 2. polovině 20. století se stal nejzničenější památkou v ČR, na kterou byl dokonce vypsán demoliční výměr. Dobové fotografie z této nepříznivé doby si během prohlídky prohlédnete také… Nová trasa nazvaná “Zámecké interiéry” navazuje na již obnovené interiéry v severním křídle, kterým vévodí impozantní Banketní sál. 

Zámek Uherčice patří v současnosti k největším zámeckým areálům na Moravě. Kromě samotného zámku zde můžete obdivovat i zámeckou zahradu a rozlehlý anglický park s několika drobnými stavbami, např. nejstarší kamennou rozhlednou na Moravě, která má podobu romantické hradní zříceniny.

Nová podoba Uherčického zámku se představí i divákům České televize ve čtvrtek 2. 5. 2024. Bude jí věnován celý díl vlastivědného seriálu SKRYTÉ SKVOSTY II. Po neprávem zapomenutých místech a památkách s bohatou historií provádí známý herec a milovník historie Jaroslav Plesl: https://www.ceskatelevize.cz/…/13826669737-skryte-skvosty 

www.zamek-uhercice.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/zamekuhercice 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu