Vinařská 50 Hnanice !!!POZOR – Akce zrušena!!!

AKTUALIZACE 25. 5. 2023Vyjádření pořadatelů akce, slovy Jana Valy:

Reklama

Vážení příznivci Vinařské 50,Je mi líto, ale 23. ročník závodu Vinařská 50 1.7.2023 nejsme schopni pro malý počet přihlášených účastníků uspořádat. V nejbližších dnech vám, kteří jste zaplatili, v plné výši vrátíme startovné.Potom, co jsme byli nuceni opustit Šatov, jsme v přípravách za pomoci hnanických hasičů a vinařství Vinice Hnanice učinili vše, aby závod v Hnanicích regulerně proběhl. Hnanické hřiště ovšem nemá žádné zázemí. Vše by se muselo dovézt. O to jsou vyšší náklady.Po úspěšných dlouhých letech se smiřuji s tím, že pryč je doba, kdy se bojovalo o místo v závodě, pryč jsou časy, kdy jste polehávali unaveni na perfektním šatovském pažitu, a kdy jsme se mohli společně radovat, že se to vám i nám zase vydařilo. Zdá se, že po covidu je všechno jinak. A nejen v našem závodě.Přicházím tedy s návrhem, abychom se vrátili o čtvrt století zpět na samý počátek. Chcete-li, přijeďte 1. července do Hnanic. V 10,00 vyrazím na kole společně s vámi na označenou trať „ve stopách Vinařské 50“. Bez startovného, ale také bez sprch, občerstvení, losovaných cen, pořadatelů na kritických místech atd. Skromně.Ale ještě před startem bych se s Vámi rád poradil o tom, co činit v příštích letech. Víc hlav – víc nápadů.Nejspíš něco pěkného skončilo. Něco jiného však začíná. Jaké to bude, záleží na nás všech.Nevesele, avšak s nadějí.Váš Jan Vala

PS: Můžete-li, pošlete nám prosím na adresu vinarska50@seznam.cz e-mail, zda přijedete. A také, budete-li chtít v Hnanicích stanovat.Děkuji , J. V.

——————————————————————

Oblíbený cyklistický závod “Vinařská 50” se nově stěhuje do Hnanic. Trasa letošního 23. ročníku je odlišná jen asi z 10 % a stále vede podél znojemských vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje. 

Reklama

Nově je start i cíl závodu v Hnanicích, kde jako doprovodný program proběhnou originální Babské hody s večerní zábavou a hudebním programem k tanci i poslechu. Ani letos nebudou chybět výborná vína, kvalitní občerstvení, stánky či technická podpora. 

Závod je i nadále součástí Author Maraton Tour. Registrace je spuštěna od 3. dubna 2023.

www.vinarska50.cz 

https://www.facebook.com/Vinarska50 

Reklama

https://www.facebook.com/events/6130273363707506 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu