Slovanská epopej Alfonse Muchy

Slovanská epopej Alfonse Muchy
Foto: www.znojmoregion.cz

Jedinečným a slavnostním zážitkem může být návštěva unikátní Slovanské epopeje Alfonse Muchy na zámku v Moravském Krumlově. Celkem 20 velkoformátových pláten představuje dějiny slovanských národů a nejvýznamnější historické milníky, které se dotýkají nejen minulosti Čechů. Světově proslulé dílo v rekonstruovaných zámeckých sálech je přístupné celoročně. Pro velký zájem veřejnosti však doporučujeme rezervaci časových vstupenek předem.

Reklama

Pro dětské návštěvníky je od roku 2024 k dispozici upravená komentovaná prohlídka a speciální pracovní list s tajenkou. Když ji správně vyluští, dovede je na jedno tajné místo na zámku, kde na ně v truhle čeká odměna. 

Prohlídku slavného malířského cyklu na zámku v Moravském Krumlově si můžete rozšířit o další kulturní zážitky: návštěvu expozic moderního umění ze sbírek Jana a Medy Mládkových z pražského Musea Kampa, prohlídku zámeckých interiérů s průvodcem v rámci okruhu “Šlechtické komnaty” anebo vystoupat na vyhlídkovou zámeckou věž, která byla zpřístupněna po rozsáhlé rekonstrukci celého jižního křídla zámku v roce 2022. Za návštěvu stojí i moderní expozice nazvaná “Tunelem do 20. století” s emotivními příběhy o historii města i zámku. Nachází se opravdu v tunelu, který původně sloužil jako příjezdová cesta do města. Dnes v něm najdete i moderní Turistické informační centrum s pokladnou a prodejnou suvenýrů.

Moravský Krumlov je také součástí projektu “Muchova stezka”, který propojuje místa spojená s životem a dílem Alfonse Muchy. Každoročně v nich nabízí tematickou výstavu, kterou na zámku v Moravském Krumlově můžete zhlédnout v rámci prohlídky Slovanské epopeje.

https://www.mucha-epopej.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/muchovaepopej 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu