Slavnosti chleba ve Slupi

Slavnosti chleba ve Slupi
Foto: www.znojmoregion.cz

Každou první zářijovou sobotu se můžete u renesančního Vodního mlýna ve Slupi těšit na TOP akci regionu zasvěcenou chlebu, mlynářství, zemědělství, starým řemeslům a technice vůbec. Slavnosti chleba jsou také největší přehlídkou folklórních souborů (nejen z jižní Moravy) na Znojemsku, která je zárukou pestrého programu v podání malých i velkých muzikantů i tanečníků.

Reklama

Centrum obce vždy zaplní velký jarmark s voňavým pečivem a regionální gastronomií, ochutnávkami lokálních vín a čerstvého burčáku, a nechybí ani stará řemesla, která si můžete sami vyzkoušet (např. foukání skla, ražba mincí či kovářské techniky). Chléb ve velkém peče přímo na místě polní vojenská pekárna a za vodním náhonem čekají na děti vodníci s pohádkami a zábavnými úkoly. Pozornost vždy upoutá spanilá jízda historických traktorů a za návštěvu stojí i nedaleké Muzeum čs. opevnění 1938, které zpřístupňuje veřejnosti dochovaný vojenský bunkr. Součástí programu je i zpívaná mše svatá v místním kostele Jména Panny Marie a večerní zábava.

Samotný Vodní mlýn je po celou dobu volně přístupný veřejnosti a v běhu jsou i 4 funkční mlýnská kola na starobylém vodním náhonu. Jde o jednu z nejvýznamnějších technických památek v ČR ve správě Technického muzea v Brně. To během této akce zajišťuje také kyvadlovou dopravu z/do Znojma zdarma, a to v historických autobusech ze svých vlastních sbírek.

www.slup.cz/slavnostichleba 

https://www.facebook.com/events/1675978342866798 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu