Putování se Znovínem po Hustopečských vinicích

Vinařská společnost Znovín Znojmo nevlastní vinice pouze na Znojemsku. Celkově obhospodařuje přibližně 260 ha vlastních vinic, z nichž některé najdete i v okolí Hustopečí. Představí vám je 25. a 26. srpna 2023, a to v době zrání hroznů – nejhezčím vinařském období. Zároveň také ochutnáte skvělá vína, která vznikla z hroznů právě ze zdejších viničních tratí. 

Reklama

Program v pátek i v sobotu bude stejný.

Putování začíná v Louckém klášteře ve Znojmě, kde proběhne od 12 do 14 hod. prezence na nádvoří, při které zaplatí každý účastník poplatek na dopravu tam i zpět a další výlohy spojené s Putováním ve výši 300 Kč na osobu.

Každý účastník obdrží při prezenci skleničku s nosičkou a identifikační pásku, na základě které pak může nastupovat do autobusu a účastnit se Putování. Ještě před odjezdem autobusů může u Louckého kláštera ochutnat individuálně dva vzorky vín ze Znojemska. Autobusy budou přistaveny ve 13.30 hod. a ve 14:00 odjíždějí z velkého parkoviště u Městské plovárny Louka (před Louckým klášterem).

V čase 15.15–18.45 hod. bude připravena prohlídka viničních tratí na Hustopečsku s ochutnávkami zdejších vín. Celkově navštívíte s průvodci 3 vinice a na každé ochutnáte 5 vzorků vín. K degustaci těchto 15 vzorků vín bude podáván chléb jako degustační sousto a čerstvá voda.

Reklama

Předpokládaný přesun zpět do Znojma k Louckému klášteru je v čase 18.45–20.00 hod. Pak následuje až do 22 hod. volný program v areálu nádvoří Louckého kláštera (v případě deště ve sklepení Louckého kláštera). Na nádvoří můžete posedět a ochutnávat první „znovínský“ burčák. Další vzorky vín bude možné zakoupit v Návštěvnickém centru Znovínu Znojmo. Atmosféru večera zpříjemní hudební doprovod. Dovolujeme si vás upozornit, že veškerá konzumace vína a burčáku v rámci volného programu v Louckém klášteře od 20.00–22.00 hod. se platí individuálně přímo na místě.

https://www.znovin.cz/putovani-po-hustopecskych-vinicich-2023 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu