Putování po hustopečských vinicích


24.05.2024 01:08
Putování po hustopečských vinicích
Foto: Vína z Moravy a vína z Čech

Akce je určena pro všechny zájemce, a to jak pro pravidelné zákazníky Znovínu, tak pro další milovníky vín, kteří chtějí znovínská vína a vinice poznávat. Putování začíná v Louckém klášteře ve Znojmě.

Během Putování navštívíme tyto vinice:

1. Velké Němčice, viniční trať Růžová hora, horní část Pindule a dolní část Kolébky – Úchvatný pohled do údolí osázeného Rulandským šedým.
2. Uherčice, terasovitá viniční trať Strossberg – Vyhlídka na Pálavu s výsadbou Rulandského modrého a Frankovky v blízkosti Pouzdřanské stepi.
3. Nosislav, viniční trať Kozí hory – terasy s odrůdou Tramín červený, pohled z viniční tratě Kozí hory na terasy viniční tratě Kacířky, obec Nosislav a dále do kraje.

Při prezenci zaplatí každý účastník poplatek na dopravu tam i zpět a další výlohy spojené s Putováním 300 Kč na osobu.
– Ve 14.00 hod. odjezd z parkoviště u koupaliště u Louckého kláštera ve Znojmě
– 15.15–18.45 hod. Prohlídka viničních tratí na Hustopečsku s ochutnávkami vín. Po příjezdu autobusem na každou vinici nás čeká krátká procházka ke stánku, kde pro vás bude připraveno vždy pět vzorků vín, která vám představí naši průvodci. K degustaci těchto 15 vzorků vín bude podáván chléb a voda.
– 18.45–20.00 hod. předpokládaný přesun zpět do Znojma do Louckého kláštera
– 20.00–22.00 hod. volný program v areálu nádvoří Louckého kláštera (v případě deště ve sklepení Louckého kláštera). Na nádvoří můžete posedět a ochutnávat první „znovínský“ burčák. Další vzorky vín bude možné zakoupit v Návštěvnickém centru. Atmosféru večera zpříjemní hudební doprovod. 
– 22.00 hod. ukončení programu.

Dovolujeme si vás upozornit, že veškerá konzumace vína a burčáku v rámci volného programu v Louckém klášteře od 20.00–22.00 hod. se platí individuálně přímo na místě.

Reklama

Zdroj: Vína z Moravy a vína z Čech

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu