Podzimní dny zdraví

Oblíbené Podzimní Dny zdraví přinášejí víkend plný procházek, běhu nebo cyklistiky. Chybět nebude přednáška o zdravém životním stylu i aktivity pro děti. Akci zaměřenou na zdravý životní styl pořádá každoročně na jaře a na podzim město Znojmo pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo.

Reklama

Ve čtvrtek 20. října je ve Znojemské Besedě připravena přednáška “Základy zdravého životního stylu”, kde se dozvíte vše o správném stravování, prevenci civilizačních chorob i o důvodech vzniku nemocí. Povede ji kondiční trenér a výživový poradce Michal Smrčka. 

V pátek 21. října odstartuje již čtvrtý ročník běžeckého závodu “CityTrail Pod lampami”. Jedná se o večerní tříkilometrový závod pro amatéry a nadšence. Startuje se v 19:00 hod. od Vodáckého centra Stará vodárna. Trať závodníky provede nejkrásnějšími uličkami našeho města. Čelovka nebo baterka s sebou nutná!

V sobotu 22. října se můžete přijít projít nebo proběhnout na “Podzimní procházku nebo výběh s Winners Znojmo”. Je připravena 12 km dlouhá trasa z Podmolí přes vinici Šobes do Znojma. Každý účastník si může vybrat, zda tuto trasu zdolá chůzí anebo během. Sraz účastníků je v 9:00 hod. na autobusovém nádraží ve Znojmě, odkud proběhne bezplatný svoz autobusem do Podmolí. Trasa bude zakončena na ulici Koželužská ve Znojmě. V průběhu trasy je pro vás připraveno lehké občerstvení a v případě nutnosti i svoz v dřívějším stanovišti zhruba v polovině trasy.

Ještě v tentýž den, v sobotu 22. října v podvečer, je pro rodiny s dětmi připravena “Vodnická procházka s Winners Znojmo”. Start je v 18:30 hod. z prostranství u Sedlešovického mostu pod Louckým klášterem. Půjde se krátkou večerní stezkou směrem k sedlešovickému splavu a zpět. Pro děti jsou připraveny drobné dárečky a po procházce si děti i jejich rodiče mohou na veřejném grilovišti opéct špekáček zdarma. 

Reklama

Neděle 23. října bude patřit velkým i malým cyklistům. Naplánován je “Cyklistický výlet pro rodiče s dětmi s Winners Znojmo”. Sraz je v 9:00 hod. na autobusovém nádraží, odkud cyklisty odveze autobus na hraniční přechod v Hnanicích. Nenáročná trasa je dlouhá cca 18 km a povede přes Heiliger Stein, Šatov a zakončena bude na parkovišti v Novém Šaldorfu U Tří Jasanů.     

www.znojmo-zdravemesto.cz

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu