Po stopách rekonstrukce aneb Technické prohlídky zámku Uherčice

Po stopách rekonstrukce aneb Technické prohlídky zámku Uherčice
Foto: www.znojmoregion.cz

Unikátní prostory zámku v Uherčicích se dočkaly dlouho a toužebně očekávané rekonstrukce a i když není zámek ještě opraven zdaleka celý, nabízí jedinečné interiéry i exteriéry. Netradiční Technické prohlídky dají nahlédnout pod pokličku rekonstrukce, kdy se dostanete i do běžně nepřístupných míst a dozvíte se informace, o kterých se v normálních prohlídkách nemluví, např. jak probíhá příprava opravy zámku a co je vše třeba ke zdárnému začátku.

Reklama

Hlavním tématem netradiční prohlídky budou transferu štukové výzdoby, oprava východního křídla a připomínka nedávno proběhlé rekonstrukce části zámku z programu IROP. Vašimi průvodci budou Lukáš Kružík a Mgr. Jiří Neuber. Na prohlídkách je ve vnitřních prostorách zakázáno fotit. 

Během dne proběhnou tři prohlídky: v 10:00; 13:00 a 15:00 hod. a trvají vždy 90–110 minut. Prohlídky jsou fyzicky náročnější a nejsou vhodné pro děti do 12 let. Z důvodu vlastní bezpečnosti je nutno zvolit vhodné oblečení – bude se procházet i staveništěm… (uzavřené boty a oblečení, které si můžete umazat).

Na prohlídku je nutné se předem objednat na e-mailu: uhercice@npu.cz

www.zamek-uhercice.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/zamekuhercice 

https://www.facebook.com/events/1019032672421310 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu