Oslava 150 let hraničního mostu v Hardeggu

Oslava 150 let hraničního mostu v Hardeggu
Foto: www.znojmoregion.cz

Poslední květnovou neděli můžete přijít oslavit 150. narozeniny mostu v Hardeggu, který spojuje břehy České republiky a Rakouska i území Národního parku Podyjí a Natiaonalpark Thayatall. Akce pro veřejnost odstartuje ve 10 hod. a nabídne přeshraniční festival na mostě a jeho bezprostřední blízkosti. Těšte se na rodinný program s přírodovědnými a dobrodružnými stanovišti provozovanými přímo strážci a zaměstnanci obou národních parků, ale také na hudební vystoupení souborů z obou zemí, akrobatickou show nebo regionální kulinářské lahůdky. 

Reklama

Po více než 40 let byl most smutným symbolem přerušených vztahů mezi oběma národy. Od otevření hranic v roce 1989 opět symbolizuje spojení mezi Rakouskem a Českem i spolupráci mezi oběma národními parky. Hardeggský most byl postaven a otevřen v roce 1874 a jeho 150leté výročí stojí za to pořádně oslavit!

Současně bude zahájena výstava přibližující historii tohoto kamenného hraničního mostu, a to jednak na panelech umístěných přímo na mostní konstrukci, a pak také v budově bývalé české celnice u Hardeggského mostu. K vidění zde bude až do konce října 2024. 

Místo je dostupné pěšky nebo na kole z Čížova (4 km po asfaltové cestě) nebo autem od Znojma přes Hnanice a Niederfladnitz s možností parkování na více místech v Hardeggu. 

https://www.nppodyji.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/nppodyji 

https://www.nppodyji.cz/kalendarakci2024 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu