Odemykání řeky Dyje !!!POZOR – AKCE ZRUŠENA!!!

Odemykání řeky Dyje   !!!POZOR – AKCE ZRUŠENA!!!
Foto: www.znojmoregion.cz

EDIT 19. 4. 2023: Z důvodů velmi vysokého stavu vody se bohužel akce ruší!!!

Reklama

Od roku 1994 pořádá Vodácké centrum ze Staré vodárny Znojmo jarní “Odemykání Dyje”. Jedná se o symbolické zahájení vodácké sezóny na řece Dyji, které se vždy koná některou ze sobot v druhé polovině dubna. V praxi to znamená sjetí řeky z Dobšic k mostu mezi obcemi Hrádek a Jaroslavice.

Sraz účastníků je u dřevěné lávky přes řeku Dyji v obci Dobšice v 8:45 hod. Následně v 9:00 hod. proběhne nástup všech účastníků a slavnostní odemknutí nejmladším účastníkem za oslavné poezie některého z významných umělců vodního lidu.

Poté se všichni nalodí a vyráží na první část plavby k jezu v Tasovicích. Překonat tento asi 3 m vysoký kolmý jez lze několika způsoby: buď přenést loď po levém břehu řeky, ale zkušenější a odvážnější ho mohou zkusit i sjet. Druhá část plavby končí u jezu v obci Krhovice, kde je hlavní občerstvovací zastávka s ohněm, buřty, čajem nebo v případě teplého počasí chladným nápojem.

Po důkladném odpočinku a občerstvení se vyráží na poslední úsek řeky. Od jezu z obce Krhovice k mostu přes řeku Dyji mezi obcemi Hrádek a Jaroslavice. Tato část připomíná horní část řeky Lužnice. Je to nejhezčí a technicky nejnáročnější úsek Odemykání řeky Dyje. U mostu pak na všechny účastníky čeká autobus a nákladní auto, které dopraví vše zpět na místo startu. Konec celé akce je okolo 17:00 hod.

Reklama

Pro zájemce akce je možné po předchozí domluvě půjčit lodě a další vodácké vybavení v naší půjčovně lodí. Alkohol není výslovně zakázán, ale nazpět nikdo nejede autobusem, pokud nebude schopný do něj nastoupit sám…

Mapu s vyznačením trasy najdete níže jako samostatnou přílohu.

https://centrumvodarna.cz//odemykani-dyje 

Reklama
Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu