Noc svatého Vavřince na vinici Peklo v Šatově


24.05.2024 01:06
Noc svatého Vavřince na vinici Peklo v Šatově
Foto: Vína z Moravy a vína z Čech

První zmínka o padajících hvězdách pochází z poloviny 3. století našeho letopočtu. Objevily se v souvislosti s umučením svatého Vavřince, který odmítl vydat císaři bohatství církve po popravě papeže Sixta II. Tvrdil, že největší bohatství církve jsou chudí, nemocní a trpící lidé. Majetek rozdal a za to ho císař odsoudil k popravě. Byl upálen na železném roštu nad horkým uhlím. Několik dní po jeho popravě, 10. srpna 258, z noční oblohy padaly třpytivé hvězdy, od té doby se jim lidově říká slzy svatého Vavřince nebo Vavřincovy slzy. Vinice Peklo v Šatově nabízí krásný výhled na noční oblohu a je tedy ideálním místem k pozorování hvězd.

Zdarma budete moci ochutnat naše vína z odrůdy Svatovavřinecké, případně i můžete zakoupit další vína z naší produkce přímo v ochutnávkovém stánku.
Vstupné je zdarma.
Není potřeba se do předu registrovat.
Ve stánku bude možné si zakoupit drobné občerstvení.
Doporučujeme si vzít vlastní deku na sezení ve vinici.

DOPRAVA:
Připraven bude svozový autobus, který bude jezdit zdarma.
Vyjíždět bude z Mariánského náměstí ve Znojmě v 19.00, ve 20.00 a 21.00 hod.
Zpět na Mariánské náměstí bude odjíždět od rozcestí mezi vinící Peklo a Pěchotním srubem „Zahrada“ (bunkrem) ve 20.30, 21.30, 22.30 a 23.30 hod.
Přijet můžete i autem (parkování bude zajištěno u Pěchotního srubu Zahrada v Šatově), nebo případně linkovým autobusem 818.
Přijďte si užít kouzelnou atmosféru letní noci se znovínskými a lechovickými víny!

Reklama

Zdroj: Vína z Moravy a vína z Čech

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu