Nenecháme Vás na suchu!

Nenecháme Vás na suchu!
Foto: www.znojmoregion.cz

Cech vinařů Vrbovec i letos spouští na celou sezónu akci “Nenecháme vás na suchu! ANEB Hledej žluté kolo, najdeš otevřený sklep”. Každý víkend od května do konce září najdete ve vrbovecké sklepní uličce otevřený minimálně jeden sklep pro veřejnost. U jeho vchodu stojí opřené žluté jízdní kolo, které je důkazem, že je vinař uvnitř a je připraven vás ve svém sklepě jak se patří “po vinařsku” pohostit..

Reklama

Ať už kolem sklepní uličky ve Vrbovci jen projíždíte po zeleně značené cyklotrase nebo jste si třeba přijeli cíleně projít Naučnou stezku Hroznové kozy, vždy se najde některý sklípek, kde můžete ochutnat výborná vína z místních vinic a sklepů. Vrbovec je největší vinařskou obcí Znojemské vinařské podoblasti a zdejší vína jsou opravdu velmi kvalitní.

A proč zrovna žluté kolo? Tento symbol vychází z původní zvyklosti místních vinařů – sklepní ulička se totiž táhne podél vinohradů až za obcí a vinaři do svých sklepů vždy jezdili na kole. A jak se poznalo, že je vinař ve sklípku a je možné tam za ním zajít na skleničku? Že má u dveří opřené kolo… Proto je dnes ve Vrbovci kolo v obecních barvách symbolem sklepa otevřeného pro veřejnost, kde vás vždy rádi přivítají a pohostí.

https://www.cechvrbovec.cz/vrbovecke-sklipky-o-vikendech 

https://www.facebook.com/cechvinaruvrbovec 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu