Nebe na zemi: Koncert Uherčického zámku (Hudební festival Znojmo 2024)

Nebe na zemi: Koncert Uherčického zámku (Hudební festival Znojmo 2024)
Foto: www.znojmoregion.cz

Světově uznávaný operní pěvec Adam Plachetka společně s českou swingovou špičkou Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers přivážejí do jedinečných prostor státního zámku Uherčice originální projekt “Nebe na Zemi” – nesmrtelné písně pánů Ježka, Voskovce a Wericha. 

Reklama

Adam Plachetka v poslední době s oblibou překračuje hranice světa klasické hudby a vydává se do hudebních oblastí dosud jím neprobádaných. Tentokrát obrací svůj zájem k repertoáru Osvobozeného divadla. Okouzlen melodiemi Jaroslava Ježka a vtipnými, duchaplnými texty Voskovce a Wericha přizval ke spolupráci Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Vzniká koncertní show, v níž oba umělci za doprovodu prvotřídního orchestru, specializovaného na jazz, swing a taneční hudbu meziválečného období, předvedou Ježkovy písně v celé své žánrové pestrosti, pro skladatele tak typické.

Akce se uskuteční od 19 hod. v Uherčicích, v zámeckém parku. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do Banketního sálu zámku Uherčice.

Pro zájemce bude připravena doprava z/do Znojma festivalovým autobusem – odjezd v 17:30 hod. od Městského divadla Znojmo. Příjezd po koncertu tamtéž.

Vinařství doprovázející koncert ochutnávkami vlastních vín: festivaloví vinaři (bude upřesněno).

Reklama

Předprodej vstupenek zde: www.hudbaznojmo.cz/program-vstupenky Více informací zde: www.hudbaznojmo.cz 

Mezinárodní Hudební festival Znojmo přinese i letos do Znojma a jeho okolí mistrovskou hudbu domácích i zahraničních interpretů, jejichž koncerty již tradičně doprovázejí kvalitní vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Hlavním lákadlem jsou vždy koncerty světově uznávaných interpretů, renomovaného houslového virtuóza Pavla Šporcla – dlouholetého patrona festivalu, či unikátní barokní hudební dílo ve vlastní produkci v podání špičkových sólistů, orchestru a sboru Czech Ensemble Baroque pod taktovkou Romana Válka. Tím bude tentokrát skvostná inscenace Juditha triumphans od Antonia Vivaldiho. Letošní hlavní téma 20. ročníku festivalu zní “Hudba a vítězství”, na které se můžete těšit v termínu 10.–28. července 2024.

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu