Mucha a fotografie: osobní vize (Muchova stezka)

Mucha a fotografie: osobní vize (Muchova stezka)
Foto: www.znojmoregion.cz

Hned na 5 místech budete mít možnost spatřit (od května do října) unikátní sérii výstav, která představuje slavného malíře Alfonse Muchu poněkud netradičně – jako fotografa. Tzv. Muchova stezka propojuje místa spojená s životem a dílem Alfonse Muchy, a každoročně pro ně vybírá jiné téma sezónních výstav. Jejich slavnostní zahájení je letos spojeno s datem 10. května a zámkem v Moravském Krumlově. Výstava představí na 120 fotografických děl společně se souvisejícími grafickými díly.

Reklama

Kromě renesančního zámku v Moravském Krumlově, kde bude výstava součástí prohlídky Muchovy Slovanské epopeje, se mohou návštěvníci vydat po Muchových stopách i do nedalekých Ivančic, kde se Alfons Mucha narodil, také do Hrušovan nad Jevišovkou, kde v mládí působil, a kde dodnes zdobí budovu Městského úřadu jeho ranné malby, ale i na zámek Zbiroh, kde v letech 1910–1928 Slovanská epopej vznikala. Muchova stezka opět povede i na Slovensko – do města Piešťany, které Mucha několik let navštěvoval s nemocnou dcerou a jehož lázním pak namaloval děkovný obraz. Letos nově zavítá Muchova stezka do Doubravice nad Svitavou, kde pro místní ochotnické divadlo namaloval Alfons Mucha oponu. 

Projekt Muchovy stezky vznikl z iniciativy Nadace Mucha, s přispěním a podporou Jihomoravského kraje, Města Ivančice a Města Moravský Krumlov.

https://www.muchatrail.eu 

http://www.muchafoundation.org 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu