Krysáci na cestě do Znojma

Krysáci na cestě do Znojma
Foto: znojmoregion.cz

Dolní sál Znojemské Besedy představí během listopadu a prosince kulisy, rekvizity a prostředí natáčení animovaného večerníku Krysáci. Oblíbený pohádkový seriál Cyrila Podolského, který uvedla Česká televize poprvé v roce 2008, popisuje život hlavních krysích postav Hodana a Huberta, kteří žijí v zásuvkách starého šicího stroje na smetišti poblíž Vizovic. Spolu se sádrovým trpaslíkem Ludvíkem a laboratorním potkanem Edou zažívají mnohá dobrodružství.

Reklama

Krysáci jsou nejúspěšnější večerníček České televize za posledních 20 let. Vysílal se v mnoha zemích světa včetně zámoří. Byl oceněn výroční televizní cenou Elsa a nominován na cenu TýTý. Aktuálně je vysílán na programu ČT Déčko. Autorem loutek je Noro Držiak, žák Břetislava Pojara, a svůj hlas propůjčili hlavním postavám Bolek Polívka a Jiří Pecha. Celkem bylo natočeno 26 dílů a některé z nich budou promítány i během znojemské výstavy. Součástí expozice budou také originální trojrozměrná dioráma, tedy scény přímo z natáčení animované pohádky.

Výstava bude součástí Znojemského adventu, a proto se k ní váže hned několik doprovodných akcí – např. beseda s Cyrilem Podolským o vzniku animovaných filmů, čtení ze stejnojmenné knihy Jiřího Žáčka nebo divadelní představení v Městském divadle ve Znojmě. Během prosince se do ulic Znojma také jeden z Krysáků vydá v podobě maskota.

https://www.znojemskabeseda.cz/clanky-kultura/281-vystava-krysaci 

https://www.facebook.com/ZnojemskaBeseda 

Reklama

Reklama

Zdroj: znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu