Královopolské vinobraní


24.05.2024 01:08
Královopolské vinobraní
Foto: Vína z Moravy a vína z Čech

Královopolské vinobraní je kulturně společenská akce pořádaná v duchu historických tradic Králova Pole s odkazem na období významného vzestupu Králova Pole souvisejícího se založením kartuziánského kláštera ve 2. polovině 14. století a k připomínce jeho zakladatele Jana Jindřicha Lucemburského, moravského markraběte, který významným způsobem přispěl také k rozvoji vinohradnictví na Moravě. Z těchto tradic také vychází zaměření akce na prezentaci různých produktů, především burčáků a moravských vín z vinařských podoblastí vinařské oblasti Morava.
V průběhu slavnosti se koná série společných degustací, které jsou pro návštěvníky této akce zdarma. V soutěžích je možné vyhrát spoustu krásných a hodnotných cen a návštěvníci starší 18-ti let pak mohou vyhrát i účast při sabráži sektů.

Při příležitosti připomínky 100. výročí narození prof. Ing. Viléma Krause, CSc., legendy českého a moravského vinařství, se v rámci doprovodného programu můžeme těšit také na výstavu se zaměřením na historií vinařství, přednášky a exkluzivní ochutnávky celé řady vzorků odrůd spojených s osobností prof. Viléma Krause, který podobně jako Jan Jindřich Lucemburský již o pár století dříve, přichází z Mělníku až na Moravu, kde se významným způsobem zasloužil o rozvoj vinařství a vinohradnictví.

Reklama

Zdroj: Vína z Moravy a vína z Čech

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu