Komentovaná vycházka “Proměny řeky Dyje”

Komentovaná vycházka
Foto: www.znojmoregion.cz

Správa Národního parku Podyjí připravila pro rok 2024 řadu poznávacích vycházek a terénních exkurzí pro veřejnost zaměřených na cennou a mimořádně pestrou faunu a flóru, ale i na historii území, na kterém se od roku 1991 rozprostírá Národní park Podyjí. V sobotu 25. května zve na komentovanou vycházku pro veřejnost na téma “Proměny řeky Dyje”, která přiblíží, jak se řeka a život v ní (i okolo ní) změnili v důsledku vybudování Vranovské přehrady. Dozvíte se, co přírodě stavba přehrady vzala a co naopak přinesla. Právě Vodní nádrž Vranov totiž v roce 2024 slaví 90 let od své dostavby a Správa Národního parku Podyjí se i touto formou přidává k bohatému programu oslav v rámci projektu VRANOVSKÁ PŘEHRADA 90.

Reklama

Vedoucími exkurze budou Martina Kosová a Martin Škorpík ze Správy NP Podyjí.

Start exkurze bude v 9:30 hod. v Hnanicích, na parkovišti u turistického rozcestníku Pod Hönigovou chatou (parkoviště u pastvin divokých koní). Je možno využít autobusovou dopravu v 9:00 od ze Znojma autobus, příjezd Hnanice 9:16 hod. Trasa dlouhá cca 11 km povede od hnanického parkoviště k Papírně, na Sealsfieldův kámen, Trauznickým údolím k řece Dyji a dále podél řeky až do Znojma. Případné řidiče dopraví Správa NP Podyjí zpět do Hnanic na parkoviště. 

Počet účastníků vycházky je však limitován na max. 30 osob a zájemci se musí přihlásit nejpozději do 22. 5. 2024 mailem na adresu: martina.kosova@nppodyji.cz.

https://www.nppodyji.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/nppodyji 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu