Jazzový večer v klubech (JazzFest Znojmo)

Druhý bod programu 15. ročníku hudebního festivalu JazzFest Znojmo zaplní hned několik znojemských klubů. Seriál koncertů jazzových kapel začíná v 18 hod. a skončí až před půlnocí… Tradičně je každý festivalový koncert doprovázen ochutnávkou vín od vinařů ze Znojemska.

Reklama

Šarivari Swing Band (18:00 hod. VŠ klub Harvart, Znojmo) Tato kapela si jméno teprve získává, avšak už má za sebou několik desítek vystoupení po celém Jihomoravském kraji. Jejich skladby jsou zpívané s vtipnými texty a zaujmou tak posluchače celého věkového spektra. Účinkující: Honza Jeřábek MUStr. – baskytara, kontrabas, zpěv; Pepa Polický – klarinet, tenorsaxafon, valcha, zpěv a kapelník; Michal Smrčka – klávesy, zpěv; Zdeněk Novotný – bicí; Lukáš Navrkal – pozoun, banjo, zpěv; Antonín Bendík – trumpeta, zpěv; Ondra Doležal – kytara, banjo, zpěv. Vinař koncertu: Vinice-Hnanice.

SAKOBI trio (19:30 hod. Galerie GaP, Znojmo) V kapele hrají Radek Zapadlo na SAxofon, Vilém Spilka na KOntrabas a Martin Kleibl na BIcí. Sakobi je jako origami skládající z rozličných elementů jednotné dílko. Vinař koncertu: Vinařství Špalek.

Jazzy Talking (21:00 hod. Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo) Známé uskupení ze Znojma ve složení Gizela Burská (zpěv), Michal Smrčka (piano), Marek Weiss (příčná flétna), Květoslav Jagoš (basa) a Martin Havlík (bicí). Vinař koncertu: Vinařství Thaya.

Lydian Project (22:00 hod. Na Věčnosti, Znojmo) Čtyři nadaní muzikanti hrají progressive/fusion muziku s jemným nádechem jazzu. V loňském roce tato kapela natočila své debutové album Keys In The River. Účinkující: Radek Jablonovský (Keys), Lukáš Kurka (kytara), Matouš Řeháček (basa) a Vojtěch Vaida (bicí).

Reklama

Pod hlavičkou sloganu “WINE GOES TO JAZZ” tak přivítá Znojmo už popatnácté špičkovou jazzovou hudbu i světové jazzmany. Program 15. ročníku festivalu plného kvalitního jazzu i vína odstartuje 19. ledna a poběží až do 24. března 2023.

https://www.jazzfestznojmo.cz 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu