Jazzový večer v klubech (JazzFest Znojmo)

Jazzový večer v klubech (JazzFest Znojmo)
Foto: www.znojmoregion.cz

Každoročně oblíbený bod programu hudebního festivalu JazzFest Znojmo zaplní i letos hned několik znojemských klubů. Seriál koncertů domácích i zahraničních kapel začíná v 18 hod. a skončí až před půlnocí… Město se tak rozkročí do všech možných hudebních stylů, které vycházejí více či méně z jazzu. Tradičně je každý festivalový koncert doprovázen ochutnávkou vín od vinařů ze Znojemska.

Reklama

18:00 hod. Klub HARVART Znojmo THE PETERSONS (CZ)Svěží jarní závan brněnského swingu. Nová kapela složená ze zkušených muzikantů. Úderné trio sází na stále populární repertoár a aranže ve stylu malých uskupení Oscara Petersona a Nat King Colea. Sety jsou našlapané hity ve všech tanečních tempech, které jsou namíchané v dokonalém poměru. Vinař koncertu: Vinice Hnanice.

20:00 hod. Sklep Penzionu STARÁ PEKÁRNA ZnojmoTRIBUTE TO OSCAR & ELLA (CZ) Vynikající klavírista Mirek Lacko a výborná jazzová zpěvačka Sophia Lamoš vzdají hold jazzovým velikánům Oscaru Petersonovi a Elle Fitzgerald. Vinař koncertu: Arte Vini.

21:00 hod. Sklep Penzionu U CÍSAŘE ZIKMUNDA Znojmo JAZZ HUNTERS (CZ) Dixielandová kapela hrající známé i zapomenuté perly ranného jazzu. Znojemští muzikanti, zakládající si na věrné interpretaci jazzu předswingové éry, představí nový repertoár i osvědčené evergreeny. Vinař koncertu: Vinařství Lambeck. 

22:00 hod. Klub NA VĚČNOSTI Znojmo ADAM TVRDÝ TRIO (CZ) Vynikající kytarista Adam Tvrdý s báječnými spoluhráči hraje moderní jazz s prvky blues, rocku, klasického jazzu, latiny i klasické hudby. Adam Tvrdý je kytarista a skladatel s expresivním multižánrovým projevem. Ve svých interpretacích a improvizacích sleduje vlastní tvůrčí myšlenky, a zároveň respektuje tradice a slovník daného hudebního stylu. Adamovu vlastní tvorbu lze označit jako soudobý nebo moderní jazz nebo Fusion, přičemž jsou v ní slyšet prvky stylů, kterými je nejvíce ovlivněn (blues, klasický rock, moderní a klasický jazz, latinská hudba a klasická hudba). 

Reklama

Pod hlavičkou sloganu “WINE GOES TO JAZZ” Znojmo opět hostí špičkovou jazzovou hudbu a světové jazzmany. Program 16. ročníku festivalu plného kvalitního jazzu i vína odstartuje 17. ledna a poběží až do 19. března 2024.

https://www.jazzfestznojmo.cz 

https://www.facebook.com/hudbaznojmo 

Reklama
Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu