Jaro s knihou bez hranic / Lesefrühling genzenlos

Správa Národního parku Podyjí připravila pro rok 2023 řadu poznávacích vycházek a komentovaných exkurzí pro veřejnost zaměřených na cennou a mimořádně pestrou faunu i flóru národního parku, který je jediným na Moravě.

Reklama

Ve spolupráci s Městskou knihovnou ve Znojmě, Stadtbücherei/Mediathek Retz a Leader Weinviertel Manhartsberg zve v sobotu 6. května na společné dvojjazyčné komentované putování na Svatý kámen (Heiliger Stein) na hranicích mezi rakouským Mitterretzbachem a moravskými Hnanicemi, a dále pak na kopec Šobes.

Trasa dlouhá cca 8 km povede nenáročným terénem a česko-německý komentář seznámí s informacemi o regionu, s regionálními pověstmi a zazní i autorské čtení z knihy Poezie květin. Putování začne v 10 hod. na hraničním přechodu Hnanice/Mitterretzbach, odkud povede nejprve na Svatý kámen a odtud pak naváže další putování na Šobes spojené s poznáváním rostlin. Předpokládaný návrat v 16 hod. 

Doporučené vybavení: dobrá pevná obuv, příp. oblečení do deště, svačina + na Svatém kameni bude možnost si případně i něco malého zakoupit.

Vedoucí: Tereza Večeřová (Městská knihovna Znojmo), Jana Táborská (botanička, Eszterházy Károly Catholic University), Petra Konecny (knihovna Retz) a Hana Zvariková (Leader Weinviertel Manhartsberg). 

Reklama

https://www.nppodyji.cz 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu