Hnanická vinná stezka + Malé otevřené sklepy

Hnanická vinná stezka + Malé otevřené sklepy
Foto: www.znojmoregion.cz

Oblíbená vinařsko-turistická akce vás i letos zavede do malebných vinohradů v okolí Hnanic na prahu Národního parku Podyjí. Zároveň se otevřou vinné sklepy v hnanických sklepních uličkách a nabídnou své tekuté poklady. Start je ve vestibulu hnanického Obecního úřadu a každý platící návštěvník obdrží na startu skleničku, mapku s vyznačenou trasou a seznamem zapojených vinařství. Trasa stezky končí v hnanické sklepní uličce, kde bude připraveno i občerstvení a muzika.

Reklama

Pro návštěvníky 7. ročníku Hnanické vinné stezky bude připraveno 17 degustačních zastávek Hnanických vinařů a bohatý vinařský a kulturní program spojený s degustacemi i prohlídkou Hnanických vinic a místních soukromých sklepů. Návštěvníci se na vinné stezce vedoucí přes významné viniční tratě obce Hnanice seznámí s víny, která budou přímo ve vinicích prezentovat místní vinaři, kteří zároveň představí základní témata vinohradnictví a vinařství, přiblíží i názorně Hnanický terroir – souznění vinic s přírodou Národního parku Podyjí.

Po ukončení vinné stezky bude akce pokračovat Malými otevřenými sklepy. Zde bude možnost zakoupit vína u vinařů v Hnanických sklepních uličkách, posedět a ochutnat vína, která nebyla nabízena na stezce. Odpoledne od 17 do 22 hod. zde bude navíc vystoupení Dana Krhuta alias DANTESO – One Music Man.

Harmonogram akce Registrace a start vinné stezky proběhne od 10 do 13 hod. ve vestibulu Obecního úřadu v Hnanicích. Na vinnou stezku pak můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci, až do 13:00 hod. Po zaplacení startovného ve výši 300 Kč v předprodeji (nebo 350 Kč na místě), dostanete degustační skleničku, mapku s vyznačenou trasou a s degustačními místy jednotlivých vinařů a 2 poukazy v hodnotě 100 Kč (celkem 200 Kč) na nákup vína od vinařů.

Předprodej vstupenekhttps://www.smsticket.cz/…/36284-hnanicka-vinna-stezka…

Reklama

Mobilní aplikace hnanice.ad4wine.comZde naleznete všechny informace, vinaře, které na akci budete moci potkat i s jejich nabídkou, i místa, kde lze chutnaná vína u vinařů jednoduše objednat.

Soutěž Během stezky mohou účastníci při návštěvě stánku sejmou QR kódy jednotlivých vinařství pomocí mobilní aplikace. Ti, kteří budou mít všechna vinařství, budou automaticky zařazeni do slosování. Výsledky budou oznámeny opět pomocí aplikace, rovnou návštěvníkovi.

www.obechnanice.cz 

https://www.facebook.com/sklepyhnanice 

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu