Dny partnerských měst ve Znojmě

Celý víkend v polovině května patří ve Znojmě už tradičně přehlídce kultury i gastronomie z partnerských měst z České republiky i ze zahraničí. Na Horním náměstí v centru města se budou prezentovat zástupci delegací z Chrudimi, polského města Strzegom, italských měst Pontassieve, Trento-Povo a Villazzano, z rakouského Retzu, z německého Torgau a ze slovenských měst Bratislava-Ružinov a Nové Zámky.

Reklama

Každé město ve svém stánku nabídne k zakoupení své tradiční speciality, od vína až po sýry či klobásky. Náměstím se ponese také hudba a bude se i tančit. Na pódiu se vystřídají muzikanti z Retzu, hudební a taneční soubory z Pontassieve, Villazzana, Trenta – Povo a Nových zámků, folklórní soubor z Ružinova a Strzegomi. Představí se i divadelní soubor z Chrudimi. 

Hostitelské Znojmo bude reprezentovat skvělá Malá cimbálová muzika dětského folklórního souboru DYJAVÁNEK, vyhledávaná cimbálová muzika LIBOHLÁSEK, talentovaní znojemští tanečníci Tanečního a pohybového studio M&M i nadaná zpěvačka a cimbalistka Frída Oratorová. Páteční večer zakončí znojemská hudební skupina ONKELS.

https://www.znojemskabeseda.cz 

https://www.facebook.com/ZnojemskaBeseda 

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu