Den plukovníka Kopala

Den plukovníka Kopala
Foto: www.znojmoregion.cz

Spolek 10. prapor polních myslivců plukovníka Kopala, který se zabývá vojenskou historií, pořádá vzpomínkovou akci k uctění památky a statečnosti plukovníka Karla von Kopala  rodáka ze znojemského regionu, který se z nízkého stavu vypracoval do vysoké vojenské pozice a prokázal několikrát své hrdinství v období Napoleonských válek. Událost proběhne u příležitosti 170. výročí odhalení jeho pomníku umístěném ve Znojmě na Komenského náměstí.

Reklama

Program celodenní akce začíná v 10 hod. před Jihomoravským muzeem ve Znojmě, odkud vyjde průvod polních myslivců a ostrostřelců v dobových uniformách na Komenského náměstí. Následovat bude jejich představení, taneční vystoupení a historická scénka, slavnostní ceremonie s kladením věnců, bitva a ukázka vojsk, a také přednášky na téma osobnosti plukovníka Kopala, polních myslivců, historie jeho pomníku i Znojemského regionu za Napoleonských válek. Na závěr budou vyhlášeny výsledky střeleckých soutěží a předány ceny.

Doprovodný program bude probíhat v Horním parku nad Komenského náměstím. Bude zde připraveno občerstvení i řemeslné ukázky přibližující práci koželuha, dřevořezbáře aj.

https://www.feldjagerbataillonnr10.cz 

https://www.facebook.com/events/223393703727933 

Reklama

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu