Burčákfest 2023

Burčákfest 2023
Foto: www.znojmoregion.cz

Oslava burčáku v areálu znojemského Louckého kláštera, kde nechybí bohatý hudební a vinařský program ani gastronomické speciality a dobré víno, se po několikaleté pauze opět vrací. Tentokrát je však výhradním pořadatelem přímo Znovín Znojmo a vstup do areálu Louckého kláštera bude zdarma.

Reklama

Poslední zářijový pátek a sobotu se tak můžete těšit na prodej čerstvého burčáku, ochutnávky vín, cimbálovou muziku Jožky Šmukaře a další hudební vystoupení, posezení na nádvoří Louckého kláštera i uvnitř, a také na stánky s občerstvením.

Unikátní podívanou je vždy soutěžní šlapání hroznů bosýma nohama dívek a žen – za účelem výroby speciálního vína s názvem „Šlapané víno“, a to za doprovodu stylové hudby u historického kládového lisu. Šlapání se může účastnit celkem 8 nezávislých čtyřčlenných týmů dívek a žen, jejichž jména pak budou uvedena na zadní etiketě vína, které bude v prodeji při dalším ročníku Burčákfestu. Znovín Znojmo už od července přijímá přihlášky týmů na šlapání hroznů – v případě zájmu se ozvěte na e-mail: velebova@znovin.cz. 

https://www.znovin.cz/burcakfest 

https://www.facebook.com/ZnovinZnojmo 

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu