Alfons Mucha: Květinové světy (Muchova stezka)

Alfons Mucha: Květinové světy (Muchova stezka)
Foto: www.znojmoregion.cz

Hned na 4 místech budete mít možnost spatřit (od května do října) unikátní sérii výstav představujících slavné dílo ALFONSE MUCHY i jeho pokračovatelů. IVANČICE – Muchovo rodné město; MORAVSKÝ KRUMLOV, kde je na zámku opět vystavena Muchova Slovanská epopej; HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU s rekonstruovanými malbami mladého Alfonse Muchy v budově Městského úřadu; a slovenské město PIEŠŤANY, které Mucha několik let navštěvoval s nemocnou dcerou a jehož lázním pak namaloval děkovný obraz.

Reklama

Na těchto místech uvidíte nejen Muchovu vlastní tvorbu (celkem 118 děl), ale také fotografie průčelí secesních domů prof. Petra Schuberta, jako další důkaz inspirace tvorbou Alfonse Muchy. Výstavy na sebe vzájemně navazují a jejich propojení je smyslem tzv. “Muchovy stezky”. Ta má podle Johna Muchy, vnuka slavného malíře, propojovat místa, kde jeho dědeček žil a působil. Poprvé propojila Ivančice, Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou a Mikulov v roce 2022. Hlavním tématem letošních výstav, které pořádá Nadace Mucha, je “Alfons Mucha: Květinové světy”

Součástí výstav budou také speciální skripta pro pedagogy o životě, díle a době, ve které žil Alfons Mucha. Pro děti bude připravena jednoduchá omalovánka a hra o umění.

http://www.muchafoundation.org 

Reklama
Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu