90 let přehradních mostů pod Bítovem !!!POZOR – změna programu!!!

90 let přehradních mostů pod Bítovem   !!!POZOR - změna programu!!!
Foto: www.znojmoregion.cz

EDIT: Bohužel ze zdravotních důvodů bude plánovaná přednáška nahrazena přednáškou Mgr. Pavla Weidenthalera na téma “Unikátní příběh zatopené vesnice Bítov”. Původně plánované téma mostů s PhDr. Jiřím Kacetlem se uskuteční v náhradním termínu. Rezervace zůstávají v platnosti…

Reklama

————————————–

V rámci projektu k 90. výročí dostavby Vranovské přehrady pořádá Restaurace a penzion U Tesařů, společně se sesterským Hasičským pivovarem Bítov, v průběhu léta 2024 hned několik přednášek seznamujících s historií Bítova i jeho okolí. Poslední květnový den bude patřit tématu přehradních mostů pod nově vybudovanou obcí Bítov, které letos slaví 90. narozeniny společně s vodní nádrží Vranov. Přednášet bude historik PhDr. Jiří Kacetl, a to ve dvou termínech: od 17 a od 19 hod.

Život každé sídelní oblasti je neodmyslitelně závislý na komunikačním spojení s okolním světem. Dnešní věhlas a obliba Bítovska by nebyly myslitelné bez patřičné silniční dostupnosti. Hluboce zaříznuté údolí Dyje, zatopené navíc vodami přehrady, je však pro inženýra dopravních staveb oříškem. Nákladnost jakéhokoliv projektu v takové lokalitě je zřejmá. O to více udiví, že v období doznívání největší světové hospodářské krize dokázali naši předci vybudovat pod novým Bítovem 2 moderní ocelobetonové mosty. Od jejich dokončení uplyne právě v roce 2024 kulatých 90 let.

https://www.utesaru.cz 

Reklama

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063820710019 

Reklama

Zdroj: www.znojmoregion.cz

Reklama
Zavřít reklamu