Reklama

ZOO Zlín Lešná

ZOO Zlín
Foto: zoozlin.eu

Zoo Zlín neboli Zoo Lešná, se nachází asi deset kilometrů od města Zlín. Tato zoo je často označována jako jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice. Je také druhá nejnavštěvovanější zoo v republice. Patří taky k dominantě a nejnavštěvovanějším místům na Moravě. Do zoo se můžete přijít podívat nejen na exotická zvířata, ale také na pravidelné akce, které zahrada pro návštěvníky pořádá .Součástí zoologické zahrady je taky zámek Lešná. Zde je možnost uspořádání svatebního obřadu.

V ZOO žije 226 druhů zvířat a má rozlohu 74 hektarů.

Expozice

Zoo Zlín je unikátně rozdělena podle jednotlivých světadílů: Afrika, Asie, Austrálie a Amerika. Poslední část tvoří okolí zámku Lešná.

Afrika ve zlínské zoo

To jsou pavilony ve tvaru domorodých chýší, rozlehlé výběhy s typickými zástupci savců a ptáků afrických savan, polopouštních oblastí i etiopských hor s endemickými paviány dželada nebo malý Madagaskar v podobě ostrovní expozice lemurů kata. Africkou atmosféru dotváří stylová výzdoba interiérů budov, dřevěné skulptury, rytmická hudební kulisa pavilonů a rozmanitá vegetace.

Afrika je rozdělena na expozice: Etiopie, sloni afričtí a pavilon afrických kopytníků.

Asie Zoo Zlín

Ta je krásnou a kouzelnou částí zoo. Mnohá místa zde přímo lákají k zastavení a odpočinku. Exotickou atmosféru podtrhuje řada originálních prvků – nepálské modlitební zvony, praporky štěstí nebo sochy Budhy. Součástí této expozice je prostředí japonské zahrady Mu-Shin, která je největší japonskou zahradou v České republice.

Asie je rozdělena na expozice: Hala-Bala, Pandy červené, tygry ussurijské a Asijskou voliéru.

Austrálie

Červený písek napodobující „rudé srdce Austrálie“, věrné repliky termitišť, aboriginské malby na pavilonech a budovách. Během okamžiku ze ze střední Evropy „přenesete“ až na daleký tajuplný kontinent protinožců.

Austrálie je rozdělena na expozice: kivi a kea,Stezka běžce emu, Dingové novoguinejští, labutě a pelikáni

Amerika

Záplava bujné vegetace, rozmanité vodní plochy, rozlehlé travnaté expozice, ohlušující křik papoušků, písklavé „povídání“ drobných opiček a tóny zampoňas (píšťalové flétny) – tak se návštěvníkům představuje oblast Střední a Jižní Ameriky ve zlínské zoo. Během jedné hodiny se projdete bažinatou Amazonií, travnatými pampami a zavítáte i na mořské pobřeží. Součástí je i tropická hala s tropickým deštným pralesem.

Amerika je rozdělena na expozice: guayanas, tropická hala, lachtani hřivnatí a tapíři, mravenečníci, kapybary

Okolí zámku

Staletí stromoví velikáni, písčité cestičky, bublající fontány a pohádkový zámek tvoří kulisu vyhledávané Zátoce rejnoků, ale také expozici tučňáků, zámeckým teráriím nebo ptačím voliérám.

Reklama

Další články

Reklama