Vinné slavnosti na zámku v Kroměříži

Vinné slavnosti
Foto: Envato Elements

Kroměříž, město známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, je domovem jednoho z pokladů moravského vinařství – Arcibiskupského zámeckého vína. Toto vinařství, které produkuje mešní víno s nejstarší tradicí v České republice, se řadí mezi nejstarší v Evropě. Jeho kořeny sahají až do roku 1266, kdy olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku založil vinné sklepy přímo v podzemí Arcibiskupského zámku. Tyto sklepy pod Kroměřížským zámkem dosahují hloubky až 6,5 metru. Hrozny na výrobu mešního vína, se nacházejí ve vinařské oblasti Morava, slovácké podoblasti, v obci Hluk a na vinařské trati Husí hora.

Reklama

Komentované prohlídky sklepů s degustací vín můžete navštívit po dobu turistické sezóny (duben – září) vždy od úterý do pátku ve 14:00 hodin. Pokud chcete sklepy navštívit v sobotu, prohlídky probíhají na základě předchozí objednávky.

Vinné slavnosti v Kroměříži

Vinné slavnosti v Kroměříži jsou očekávanou událostí pro milovníky vína, kteří se sjedou do krásného prostředí Podzámecké zahrady zámku Kroměříž. Tato akce nabízí lidem příležitost objevit bohatství a rozmanitost moravských vín.

Hlavní atrakce Vinných slavností 2024

Letošní Vinné slavnosti, které se uskuteční v sobotu 13. července 2024, nabídnou návštěvníkům zážitky v podobě degustací vín od 17 skvělých vinařství. Kromě vynikajících vín zde bude k dispozici také teplá kuchyně, produkty místního pivovaru a různé alkoholické i nealkoholické nápoje. Atmosféru dotvoří živá hudba a široká škála doprovodných aktivit, to vše v krásném prostředí zámecké zahrady.

Praktické informace pro návštěvníky

Doprava: Do Kroměříže se lze dostat jak vlakem, tak autobusem, což umožňuje pohodlný příjezd z různých částí České republiky. Pro ty, kteří přijedou vlastním vozidlem, je možné využít parkování přímo u zámecké zahrady, na náměstí nebo na dalších dostupných parkovištích v okolí.

Reklama

Vstupenky: Cena vstupenky na Vinné slavnosti je stanovena na 150 Kč. Lze je zakoupit online na SMS Ticket. Vstupenky jsou nabízeny v základní cenové sazbě bez dalších slev nebo speciálních balíčků.

Akce začíná již v 10 hodin a nabízí celodenní program plný vína, hudby a zábavy. Návštěvníci by měli dbát na obvyklá pravidla chování na veřejných akcích a respektovat pokyny pořadatelů.

Proč navštívit vinné slavnosti v Kroměříži

  1. Výběr vína: S účastí 17 předních vinařství z regionu máte možnost ochutnat širokou škálu vína. Každé vinařství nabízí něco unikátního, co může rozšířit vaše vinařské obzory.
  2. Krásné prostředí: Podzámecká zahrada zámku Kroměříž poskytuje nádherné a fotogenické prostředí, které dodává akci krásnou atmosféru. Tento zámecký park je ideálním místem pro relaxaci i zábavu.
  3. Kulturní program: Kromě vína můžete na slavnostech zažít i živou hudbu a řadu dalších kulturních aktivit, které osloví jak dospělé, tak i děti.
  4. Objevte Kroměříž: Návštěvu vinných slavností můžete spojit s prohlídkou města Kroměříž, které je známé svými kulturními památkami a krásnou architekturou.

Reklama

Zdroj: https://nadlesy.cz/, https://www.kudyznudy.cz/

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu