Podyjí

Podyjí je malebný region na jihu Moravy, známý svou nádhernou přírodou a bohatou historií. Centrální částí tohoto regionu je Národní park Podyjí, který se rozkládá podél řeky Dyje a nabízí jedinečné přírodní scenérie, bohatou flóru a faunu.

Národní park Podyjí je ideální destinací pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Množství turistických a cykloturistických tras vede malebným údolím řeky Dyje, přes hluboké lesy, skalní útvary a kolem vinic. Oblíbeným cílem je vyhlídka Králův stolec, která nabízí nádherné výhledy na meandrující řeku Dyji.

Region Podyjí je také bohatý na historické a kulturní památky. Město Znojmo, které se nachází na hranici národního parku, se pyšní krásným historickým centrem, Znojemským hradem a rotundou sv. Kateřiny. Znojmo je také známé svými vinařskými tradicemi a nabízí mnoho možností pro ochutnávky vynikajících moravských vín.

Další významnou památkou v regionu je hrad Bítov, který se nachází nad Vranovskou přehradou. Tento hrad nabízí prohlídky historických interiérů a nádherné výhledy na okolní krajinu. V blízkosti se nachází také zámek Vranov nad Dyjí, který je známý svou barokní architekturou a krásnými zahradami.

Místa a aktivity v Podyjí

Reklama
Zavřít reklamu