Bikemaraton Drásal Holešov

Nova Bikemaraton Drásal je jedním z nejznámějších bikemaratonů v České republice. První, neoficiální ročník se konal v sobotu 26. června 1993, kdy skupina nadšených cyklistů z Holešova chtěla zjistit, kolik kilometrů dokážou za den najet na horském kole v Hostýnských vrších. Na holešovském náměstí se tehdy sešlo asi třicet bikerů z Holešova a Zlína. Oficiální první ročník se uskutečnil o rok později, 25. června 1994, a vítězem se stal Svatopluk Janečka s časem 6 hodin a 55 minut.

Reklama

Zakladateli závodu byli Jaromír Ondrušák, Jaroslav Bachner, Jirka Mrázek a Zdeněk Koláček, kteří se inspirovali velkými evropskými maratony jako Grand Raid Cristalp a Samson Radmarathon. Od roku 1997 organizaci závodu převzali Jaroslav Bachner a Jaromír Ondrušák, a závod získal svůj současný název – Drásal.

Závod je pojmenován po Josefu Drásalovi, nejvyšším člověku, který kdy žil v českých zemích, a pravděpodobně i v tehdejším Rakousku a střední Evropě. Josef Drásal strávil většinu svého života v Holešově a je tam také pohřben.

V roce 2014 byla představena nová výzva – trasa dlouhá 175 km s převýšením 5088 metrů pro nadšence do extrémních zážitků, která se jmenuje Obr Drásal.

Již několik let je Drásal součástí cyklistického seriálu Kolo pro Život a nabízí závodníkům, dětem i divákům vysokou úroveň služeb a kvalitní zázemí závodu.

Reklama

Reklama

Zdroj: https://www.drasal.cz/

Reklama
Zavřít reklamu