Zámek Slavkov u Brna: Barokní skvost s příběhem

Zámek Slavkov u Brna
Foto: MonKol78

Uprostřed malebného městečka Slavkov u Brna se tyčí majestátní barokní zámek, který je mistrovským dílem italského architekta Domenica Martinelliho. Tento architektonický klenot, skrývající v sobě 115 pokojů plných historie a umění, je dějištěm příběhů, které ožívají nejen ve svých zdech, ale i v srdcích návštěvníků.

Bitva tří císařů: zvrat v dějinách

Nejvýznamnějším momentem v historii zámku je bezpochyby bitva tří císařů, která se odehrála 2. prosince 1805. Na těchto pláních se střetly armády francouzského císaře Napoleona Bonaparte, ruského cara Alexandra I. a rakouského císaře Františka I. Tento střet nejen že změnil běh evropských dějin, ale dodnes je pevně zakotven v paměti obyvatel a připomínán každoročními rekonstrukcemi bitvy a nošením dobových kostýmů.

Barokní park zámku Slavkov u Brna

Zámek je obklopen nádherným barokním parkem, který vznikl přeměnou starší renesanční zahrady. Park zdobí dva zahradní bazény s vodotrysky a je domovem vzácných dřevin a soch s mytologickou tematikou, což vytváří dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci. Není tak divu, že toto místo obohacené o odpočinkovou zónu je oblíbeným místem i pro rodiny s malými dětmi.

Prohlídkové okruhy

Zámek Slavkov u Brna zve návštěvníky na objevitelskou cestu prostřednictvím čtyř unikátních prohlídkových okruhů. Obdivujte historické sály, kde Napoleon Bonaparte uzavíral smlouvy, nebo se ponořte do života ve staletích skrze historické salonky. Nádherné historické prostory s dobovým nábytkem i doplňky ukazují půvab i luxus minulých časů.

Ti nejmenší návštěvníci se mohou vydat na dobrodružnou výpravu „Šifra pana knížete“ a hravě poznávat historii. Vše probíhá formou hry, která je dětem přirozená a rozšíří jejich obzory. Po splnění všech úkolů se mohou děti těšit na malou odměnu.

Expozice útrpného práva

Pro ty, kdo mají zájem o temnější stránky historie, nabízí zámek výstavu útrpného práva v podzemí. Tato realistická expozice otevírá dveře do minulosti a přibližuje návštěvníkům historii trestání provinilců v okolí Slavkova.

Zámek Slavkov u Brna ve filmu

Není žádným tajemstvím, že zámek Austerlitz posloužil jako kulisa pro řadu filmových projektů, včetně filmů Dívka v modrém, Napoleon, Tři mušketýři, či seriálu Marie Terezie. Jeho jedinečná atmosféra a architektonické detaily přitahují filmaře z celého světa.

Reklama

Zdroj: Zámek Slavkov, filmovamista.cz

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu