Tipy na výlety s celou rodinou pro letošní teplý únor

Pravčická brána
Foto: Veronika Svobodová

Jaro nám pomaličku klepe na dveře a s ním i ideální příležitost vydat se za dobrodružstvím po krásách České republiky. Ať už hledáte osvěžení ve stínu majestátních vodopádů, tajemství skalních měst, nebo kulturní perly ukryté v historických městech, máme pro vás tipy na výlety, které vám zpříjemní volné dny.

Mumlavský vodopád, Harrachov

Obdivujte sílu přírody na Mumlavském vodopádu v Harrachově, jednom z nejkrásnějších vodopádů v Česku. Ani v horkých letních dnech vás nenechá na suchu. Z Harachova vás k němu dovede krátká procházka modrou turistickou trasou. V okolí najdete také množství turistických tras vhodných pro horská kola a pěší turistiku.

Pravčická brána, Hřensko

Navštivte Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku, největší skalní bránu v Evropě. Její monumentální krása a okolní divoká příroda jsou ideální pro milovníky pěší turistiky a fotografie. Nedaleko se nachází Sokolí hnízdo, kde na vás čeká nejen muzeum, ale i příjemná restaurace s výhledem na okolní kraj.

Kateřinská jeskyně, Moravský kras

Jeskyni naleznete v Moravském krasu severně od Brna, poblíž okresního města Blansko. Kateřinská jeskyně stojí jen kousek od oblíbených turistických cílů – Macochy a Punkevních jeskyní. Jeskyní dominantou je “Hlavní dóm”, který je největší přístupný dóm v celé české republice. Kateřinská jeskyně, skrytý poklad Moravského krasu, oslní zvláštními krápníkovými útvary a akustikou, která umožňuje i konání koncertů. Jeskyně je součástí rozsáhlého jeskynního systému, který je přístupný pro veřejnost a nabízí unikátní podzemní prohlídku.

Jen asi 400 metrů od Kateřinské jeskyně najdete placené parkoviště, které slouží také návštěvníkům Punkevních jeskyní. Po zaparkování můžete tak pohodlně navštívit i Punkevní jeskyně, ke kterým se lze dostat pěšky nebo turistickým vláčkem. Od Punkevních jeskyní potom vede krátká lanovka přímo k propasti Macocha.

Kateřinská jeskyně otevírací doba a vstupné

Jeskyně je otevřena od března do listopadu, což návštěvníkům poskytuje dostatek příležitostí pro objevování jejích krás během teplejších měsíců roku.

Plné vstupné140 Kč
Snížené vstupné (Studenti, senioři)110 Kč
Děti od 3 do 15 let 80 Kč
Zdroj: https://katerinska.caves.cz/

Vstupenky je možné zakoupit také online s předstihem, což umožňuje lepší plánování vaší návštěvy a zajišťuje, že se do jeskyně dostanete bez zbytečného čekání.

Panská skála, Kamenický Šenov

Skála se nachází na chráněném území města Kamenického Šenova, v okrese Česká Lípa. Panská skála, často přirovnávaná k varhanám kvůli své unikátní sloupcovité struktuře, je přírodním fenoménem, který vznikl před miliony let. Poblíž se nachází jezírko a občerstvení, kde můžete načerpat síly před dalším dobrodružstvím.

Stezka korunami stromů, Lipno

Stezka korunami stromů nabízí nejen nádherné výhledy z 52 metrů vysoké vyhlídkové věže, ale i zábavu pro celou rodinu díky nejdelšímu suchému tobogánu v Česku. Lanová dráha usnadňuje přístup i pro kočárky a vozíčkáře a celý areál stezky je bezbariérový.

Otevírací doba

Stezka korunami stromů na Lipně je otevřena denně s výjimkou Štědrého dne. Prodej vstupenek a vstup do areálu končí 1 hodinu před koncem otevírací doby.

Leden – únor10:00 – 16:00
Březen10:00 – 17:00
Duben – květen10:00 – 18:00
Červen – září 9:30 – 19:00
Říjen10:00 – 17:00
Listopad – prosinec10:00 – 16:00
Zdroj: www.stezkakorunamistromu.cz

Solenická podkova, Střední Povltaví

Ve Středním Povltaví, mezi přehradami Kamýk a Orlík, řeka Vltava vytváří jeden z nádherných meandrů Vltavské kaskády, přezdívanému Solenická podkova. Krásná vyhlídka na Solenický meandr je ze skaliska Na Vraném. Ta patří k nejkrásnějším vyhlídkám na Vltavu. Nachází se ve skalách v lese, mezi obcemi Zduchovice a Solenice na Příbramsku. Toto místo je ideální pro klidné pikniky a fotogenické okamžiky, které si budete chtít navždy zapamatovat.

Český Krumlov

V Jihočeském kraji se nachází známé město Český Krumlov. Bezesporu patří mezi ty nejkrásnější v České republice. Městem protéká řeka Vltava a tak Krumlov patří mezi nejčastěji sjížděné úseky na kánoích.

Město nabízí i několik památek, například Zámek Český Krumlov. K prohlédnutí je 46 samostatných budov, soustředěných kolem pěti nádvoří. K dispozici je 6 prohlídkových okruhů, které představují renesanční a barokní interiéry.

Historické město Český Krumlov, s jeho zachovalým středověkým jádrem a zámkem, je jako živým muzeem na otevřeném prostranství. Nezapomeňte navštívit Muzeum Voskových Figurín pro setkání s historickými postavami nebo si užít plavbu na kánoi po řece Vltavě.

Shrnutí

Ať už hledáte únik od každodenního shonu, chcete prozkoumat skryté přírodní poklady, nebo se ponořit do historie a kultury, Česká republika nabízí nespočet možností, jak si užít volný čas. Nezapomeňte si předem plánovat a využít možnost rezervace vstupenek i ubytování online, abyste si mohli svůj výlet naplno užít bez zbytečných starostí. S našimi tipy na výlety po České republice máte jistotu, že vaše volné dny budou plné nezapomenutelných zážitků.

Pokud jste si v tomto článku výlet nevybrali, mrkněte na naše další tipy na výlety.

Reklama

Zdroj: katerinska.caves.cz, stezkakorunamistromu.cz, wikipedie.cz

Sdílet článek:
Reklama