Reklama

Rozhledna Salaš s výhledem do Bílých Karpat zaujme jedinečnou architekturou

Pavel Kovář
08.06.2022 13:22
Rozhledna Salaš
Foto: Vlastní tvorba autora

Rozhledna Salaš, někdy též přezdívaná “sedmičky”, se nachází v pohoří Chřiby u obce Salaš, kousek od Uherského Hradiště. Svou přezdívku si získala díky vzhledu připomínající dvě zaseknuté sedmičky do sebe, někomu však spíše připomíná hasák. Pokud se chystáte na turistický výlet po lesích Chřibských vrchů, určitě by rozhledna Salaš neměla chybět na vašem seznamu míst k navštívení.

Jedná se o kovovou rozhledu s dřevěným obložením se 2 podlaží. Z výšky 20 metrů se vám po vystoupání všech 112 schodů naskytne jedinečný výhled do širokého okolí. Vidět můžete od obce Salaš, přes Velehrad do Uherského Hradiště až na vrcholky slovenských Bílých Karpat. Rozhledna byla otevřena poměrně nedávno a to v srpnu roku 2015.

Parkování u rozhledny Salaš a dostupnost

Pokud je rozhledna Salaš součástí vaší turistické trasy po již zmiňovaných Chřibech, pohodlně se k ní dostanete přímo z lesa, vedle kterého se nachází. Pokud cestujete autem ze směru od Uherského Hradiště a Velehradu, můžete využít veřejné parkoviště, které se nachází pod kopcem v obci Salaš. Odtud váš čeká cesta dlouhá asi 1 km do pro někoho nepříjemného kopce. Výhled z něho ale určitě stojí za to. Bez problémů se k rozhledně dostanete také na kole.

Vstup na rozhlednu i parkování je zdarma a pokud jdete k rozhledně na výlet s dětmi, určitě můžete využít i krytého ohniště v přilehlém altánku, kde si společně opečete buřta. 🙂

Reklama

Další články

Reklama