Prodloužený víkend s malými dětmi: Města, která vás překvapí

ZOO Liberec
Foto: Pavel Kovář

Máme po velikonočních návštěvách, letní prázdniny jsou daleko před námi, a tak je ideální doba vyrazit s dětmi na prodloužený víkend. V případě deštivého aprílového či májového počasí jistě oceníte možnost zabavit své ratolesti i někde uvnitř. Dnes vám tak předkládáme tři tipy na města, která byste si na první dobrou možná nevybrali, ale jistě s nimi nešlápnete vedle. 

Reklama

Chomutov

Toto starodávné město je dlouhodobě spojované především s hornictvím – již od poloviny 16. století se zde nacházel důl na kamenec, na jehož místě dnes najdete Kamencové jezero. Okolní areál vybízí k procházce i odpočinku, a je otevřený od 1. května. Hned vedle jezera se nachází Aquasvět, který je otevřen celoročně. Najdete zde několik bazénů, tobogánů a taky brouzdaliště pro nejmenší. Ti se skvěle zabaví rovněž v dětském koutku kavárny Drmalka, kde si spolu s mlsnými rodiči pochutnají na skvělé farmářské zmrzlině. V Chomutově nechybí ani zoopark, který dokonce nabízí zážitkové bydlení na historickém statku. 

Liberec

Pod Ještědem se skrývá severočeské město, které žije po celý rok. Vaše ratolesti se mohou vyřádit ve vodě v Aquaparku nebo městském bazénu, či v zábavních parcích jako Lunapark, Funpark, iQLandia. Nezapomeňte navštívit ani tamní nejstarší zoologickou zahradu v České republice, mezi jejíž největší lákadla dlouhodobě patří bílí tygři. Vchod se nachází v Lidových sadech, které jsou vyhledávaným místem pro jarní procházky. A pokud jste turisticky založená rodina, nebo máte rádi nádherné výhledy, určitě navštivte již zmíněný Ještěd. Nahoru se lze dostat pěšky, ale i lanovkou.

Olomouc

Ač se může zdát, že toto univerzitní město není pro rodiny s dětmi to pravé, opak je pravdou. Najdete zde množství kaváren s dětskými koutky (např. Caffe Opera, Cukrárna Sladký méďa, Kavárna V lese) a zábavních center (Krokodýlek, Amazonie). Dětský koutek je k dispozici dokonce i ve zdejším Aquaparku, který také stojí za to, jej navštívit. Krásným místem pro procházky s kočárkem i malým chodcem jsou Bezručovy sady. Na nedalekém Svatém kopečku na vás zase čeká příjemná zoo

Nebojte se vyrazit na prodloužený víkend do našich měst, než udeří letní vedra. Jsou dobře dostupná vlakem nebo autobusem, nabízí širokou škálu ubytování, skvělou občanskou vybavenost, farmářské trhy s místními výrobky i další akce. A jak prokázaly uvedené příklady, ani zeleň nikdy není daleko.

Reklama

Reklama
Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu