Nejlepší aquaparky u nás nabízejí adrenalinové atrakce i relax

Aquapark Babylon
Foto: Archiv aquaparku Babylon

Probíhající léto vybízí ke koupání v našich krásných rybnících a přehradách, ale čas od času se stane, že je venku tak nevlídno, že venkovní koupání zkrátka nepřipadá v úvahu. Tehdy přijdou vhod nejlepší aquaparky u nás. Dalším důvodem, proč je navštívit, je skutečnost, že si tam můžete dopřát spoustu adrenalinové zábavy na tobogánech a dalších atrakcích. Nebo taky právě naopak. Můžete si užít příjemný relax ve wellness centrech v sauně či na masáži, což u rybníka nebo přehrady nezažijete. Podívejme se, které aquaparky by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti.

Reklama

Čestlice u Prahy: Užijte si 450 metrů dlouhou divokou řeku

Velkou porci adrenalinu pro celou rodinu slibuje Aquapalace v Čestlicích u Prahy. Vyřádit se tu můžete na celkem 21 skluzavkách různého typu, takže si vyberou i ti nejnáročnější. Kdo si potrpí na mimořádné zážitky ve vodě, rozhodně by neměl vynechat tobogán o délce 250 metrů a divokou řeku, kterou se projedete dokonce 450 metrů. Spoustu dalších efektů, včetně pocitu zúžení tubusu, si užijete ve 130 metrů dlouhém tobogánu Crazy tube.

Aquapalace Čestlice: První krůčky v potápění

V některých čestlických bazénech se setkáte s umělým vlnobitím, což také slibuje spoustu zábavy. A když už máme ve vlnách pocit jako u moře, váháte zda někdy zkusit potápění? Jestli má pro vás smysl zaplatit si potápěčský kurz? Pokud odpovídáte ano, potom první krůčky můžete podniknout právě tady. Najdete zde osmimetrový vodní tubus, ve kterém vám s oťukáváním vodních hlubin pomůže instruktor.

Dále zde narazíte na 18 různých druhů saun ve zdejším saunovém světě, klid najdete ve Spa centru.

Nejlepší aquaparky u nás: Aqualand Moravia

V případě, že žijete na Moravě, jsou pro vás Čestlice trochu z ruky. Ovšem ani Moraváci ve vodních radovánkách nepřijdou zkrátka. Žebříček zahrnující nejlepší aquaparky by nebyl kompletní bez Aqualandu Moravia v Pasohlávkách u Brna, kde najdete rovnou 10 bazénů a 20 tobogánů. Zdejší tobogán High five je dokonce ještě o 10 metrů delší než jeho pražský konkurent. Právem se mu v roce 2020 dostalo ocenění jako druhého nejlepšího tobogánu v Evropě.

Reklama

Aqualand Moravia: Inspirace starým Římem

Někdo si však místo adrenalinových zážitků naopak rád vychutná pohodičku. V létě zde můžete navštívit venkovní, 315 metrů dlouhou Línou řeku. Krásný zážitek zejména v chladném dni přináší možnost vykoupat se v geotermálním bazénu s teplotou vody kolem 37 stupňů. Když ještě dodáme, že se z něj můžete koukat na nedalekou oblast Pálavy a také Mušovská jezera, nemá to zkrátka jedinou chybičku. Moravský Aqualand bude také vyhovovat těm, kteří příliš nepotrpí na moderní architektonické styly – všude je zde v interiérech cítit inspirace starořímskými lázněmi.

Babylon Liberec

Antiku ale nevzali za svou jenom Brňáci. Také v libereckém Centru Babylon se jí snaží přiblížit. Tento aquapark rozhodně také stojí za návštěvu. Zkrátka nejlepší aquaparky musejí dodržovat styl. Co dále? Interiéry vodního světa se nesou v duchu steampunku a vychutnat si zde můžete fantaskní atmosféru Verneovek. Nevynechte ani adrenalinový trychtýř – Spacebowl. Třikrát denně si můžete užít laserovou show, dokonce pětkrát denně varhanní hudbu spojenou s barevnými světly v Atriové hale.

Odpočinek s výhledem na Ještěd

Pokud jste se dostatečně vydováděli, odpočiňte si v saunovém světě. Ten je k dispozici všem návštěvníkům aquaparku a najdete zde například finskou nebo tureckou lázeň. Chcete-li si užít klid, zavítejte na relaxační terasu s lehátky. Během léta je otevřená také Sluneční terasa nabízející nádherný výhled na horu Ještěd a panorama města Liberec.

Pardubice: Z horolezecké stěny padáte rovnou do bazénu

Budete-li chtít doplnit energii v Pardubicích, atrakcí je mokré bistro dostupné z 50metrového bazénu a aqua zóny. Pochopitelně se tu nachází i spousta dalších atrakcí: divoká řeka, divoká trojskluzavka, člunový tobogán nebo horolezecká stěna, ze které se padá rovnou do skokanského bazénu. Pochopitelně nechybí ani vířivka a wellness část, ve které narazíte mimo jiné i na sněhovou komoru.

Reklama

Nejlepší aquaparky vytvářejí zázemí i pro závodníky

Jednu lahůdku nabízí rovněž pardubické Aquacentrum, a právě z něj také dělá nejhezčí aquapark evropského formátu. Zdejší vodní svět disponuje jedním z našich vůbec nejmodernějších bazénů. Svoje zázemí tu najdou i závodní plavci, kteří zde mohou trénovat v podmínkách plně srovnatelných s těmi evropskými. Jak je to možné? Bazén o délce 50 metrů je totiž vybaven závodními nášlapnými bloky běžnými u bazénů, kde probíhají evropské či světové plavecké soutěže.

Nejlepší aquaparky u nás: Další zajímavé tipy

Kromě výše zmíněných skutečně top aquaparků jsou návštěvníky dobře hodnocené také například ty ve Františkových Lázních, Vodní ráj v Jihlavě se spoustou atrakcí včetně třeba vodní clony nebo divoké řeky. V Olomouci nebo Špindlerově Mlýně, najdete i další sportovní vyžití třeba ve formě stolního tenisu, minigolfu nebo badmintonu. Například v Aquaforum ve Františkových Lázních si návštěvníci chválí příjemnou atmosféru a servis pro návštěvníky. Velmi pěkný, moderní je rovněž Aquapark Kravaře. Termály Velké Losiny zase nabízejí skvělé propojení termálních lázní s aquaparkem.

Reklama

Zdroj: https://www.aquapalace.cz/, https://www.aqualand-moravia.cz/, https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/aquapark/a-15/, https://www.aquapce.cz/nejvetsi-aquacentrum-ve-vychodnich-cechach-aquapce.cz/, https://www.aquaforum-frantiskovylazne.cz/, https://www.vodniraj.cz/, https://www.aquaparkspindl.cz/, https://www.aquapark-kravare.cz/, https://www.termaly-losiny.cz/,

Reklama
Zavřít reklamu