Letní dovolená 2020 – cestování v období pandemie

Hrad Český Šternberk
Foto: Pavel Kovář

Letošní dovolená uplně jinak, než ji známe. Coronavirus neboli COVID-19, výrazně ovlivnil veškeré dění na celém světě. Ve většíně zemí jsou uzavřené hranice, což poukazuje na přísný zákaz cestování a na vyhlášenou karanténu na obyvatele země. Za těchto podmínek bude dovolená v zahraničí komplikovanější a nejistá.

Reklama

Dovolená v zahraničí – kam můžeme vycestovat

Na neomezené cestování, jako v době před pandemií koronaviru, můžeme zapomenout. Pokud ovšem bude pandemie ustupovat, vláda chystá plán „B“. Je tak více než možné, že by v letní sezoně mohli turisté do vybraných zemí, u nichž je riziko nákazy nejmenší – bezrizikový z hlediska nákazy nyní není žádný stát. Občané by tak mohli podle vlády vycestovat do Chorvatska, Bulharska nebo Slovenska. Tato možnost ovšem závisí na vývoji světové pandemie. Podrobnější informace o možnostech cestování by měly být zveřejněny koncem května.

Pro možnost cestování do zahraničí, bude zřejmě vyžadován negativní test na koronavirus. Odpověď na otázku karantény po návratu, je zatím neznámá. Nelze ale riskovat druhou vlnu nákazy v Česku.

Letní dovolená 2020 v Česku

Doporučení je tedy jednoznačné. Díky dovolené v Česku neohrožujete sebe ani své blízké a můžete zabránit dalšímu šíření koronaviru. Také svou dovolenou podpoříte české podnikatele v oblasti cestovního ruchu. Ale vlastně, proč ne? Krásných míst je přece v Českém prostředí požehnaně. V Česku také není problém vybrat si úroveň ubytování, které každému z nás vyhovuje. Stan, rodinný penzion nebo luxusní hotel? To je vše samozřejmě na Vás!

V Česku si lze taky vybrat typ nebo zaměření pobytu, a to s velkou rozmanitostí. Sháníte turistiku, wellnes nebo rekreační pobyt u vody? Tohle všechno v Česku samozřejmě najdete, jen si vybrat to, co Vám nejvíce vyhovuje.

Reklama

 

Reklama
Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu