Hrad Bouzov: Středověká perla Moravy

Hrad Bouzov
Foto: Aneta Karlíková

Historický přehled

Hrad Bouzov byl založen na konci 13. století. Během staletí prošel mnoha přestavbami, které napomohli k vzhledu dnes viditelné pohádkové stavby. V éře romantismu na přelomu 19. a 20. století však prošel hrad rozsáhlou přestavbou, která hrad transformovala do současné podoby. Tato přestavba se uskutečnila díky Řádu německých rytířů, jehož byl dlouholetým majitelem. Od roku 1945 je hrad majetkem státu a v roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Architektonické skvosty

Hrad Bouzov fascinuje svým architektonickým řešením, které kombinuje prvky gotiky a romantismu, a vytváří tak jedinečnou atmosféru. Mezi nejvýznamnější části hradu patří impozantní hradní věž, romantická hradní kaple a rytířský sál s bohatou výzdobou, které jsou svědky mnoha historických událostí.

Hrad Bouzov akce a prohlídkové trasy

Návštěvníci mají možnost vybrat si z několika prohlídkových tras, které odhalují tajemství hradních komnat, sklepení a věží. Hrad je plně zařízený nábytkem, obrazy nebo například různými historickými prvky. Kromě klasických prohlídek hrad nabízí řadu kulturních akcí, jako jsou rytířské turnaje, historické trhy, koncerty, divadelní představení, karnevaly nebo tematické večery, které přenáší návštěvníky zpět v čase.

Přírodní krásy a aktivity v okolí

Hrad je obklopený nádhernou přírodou, která láká k procházkám a aktivnímu odpočinku. Okolní lesy a krajinu lze objevovat pěšky, na kole či na koni, a v blízkosti hradu se nachází i několik naučných stezek, které přibližují místní faunu a flóru.

Pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi je hrad Bouzov ideální místo na výlet. Děti ocení samotný hrad, ale i různé interaktivní průvodce a hradní hry, které zpříjemní jejich návštěvu a zároveň se něco přiučí.

Hrad Bouzov pohádky – prozkoumejte lokace vašich oblíbených scén

Hrad Bouzov si získal srdce nejen návštěvníků, ale i filmařů. Díky své pohádkové atmosféře a autentickému středověkému vzhledu se stal oblíbeným místem pro natáčení pohádek a filmů. Jeho malebné nádvoří, tajemné komnaty a rozlehlé hradby poskytly pozadí pro mnohé filmové projekty. Tato filmová spojení přidávají hradu Bouzov další rozměr a přitahují fanoušky, kteří chtějí prozkoumat lokace, kde byly jejich oblíbené scény natočeny. Navštívíte-li hrad, můžete se tak projít po stopách slavných postav a ocitnout se přímo uprostřed pohádkového příběhu například Princezny zakleté v čase. Dalšími příběhy je třeba Arabela, Kopretiny pro zámeckou paní nebo Rumplcimprcampr.

Jak se dostat na hrad Bouzov

Hrad je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou z hlavních moravských měst. Parkování je zajištěné v bezprostřední blízkosti hradu.

Navštivte tento nádherný hrad a nechte se unést jeho středověkým kouzlem, objevujte skryté příběhy jeho zdí a užijte si nezapomenutelný den plný historie, kultury a přírodních krás.

Reklama

Zdroj: hrad-bouzov.cz, návštěva hradu Bouzov

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu