5 tipů na kemp pro letní dovolenou v Česku

Pavel Kovář
01.06.2022 18:05
kempování ve stanu
Zdroj: Pixabay

Obliba tuzemské dovolené opět roste a to především kvůli vysokému růstu cen dovolené v zahraničí. Ideální volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásy České republiky, mohou být kempy, které potěší především nízkou cenou za ubytování a možnostmi využití volného času. Přinášíme vám tipy na některé oblíbené campy, které určitě nebudou špatnou volbou pro vaši letní dovolenou.

Reklama

Kemp Merkur – Pasohlávky na jižní Moravě

Autocamp Merkur získal už několik ocenění kemp roku a nabízí toho opravdu mnoho. Kemp se nachází u vodní nádrže Nové Mlýny – Pasohlávky na jižní Moravě, takže můžete objevovat a užívat si krásy této vinařské oblasti plnými doušky.

Na výběr budete mít hned z několika typů ubytování – vlastní stan nebo karavan, 2 a 4 lůžkové apartmány a chatky, bungalovy se 2-6 lůžky a nebo indiánské teepee.

Srubový kemp Zvíkov Village – Jihočeský kraj

Kemp nacházející se v jižních Čechách u hradu Zvíkov nabídne jedinečný zážitek pro celou rodinu. Jedná se o moderní kemp, který je v provozu celoročně. Ubytovat se můžete v nádherných dřevěných srubech postavených ve skandinávském stylu, které pojmou až 12 osob. Samozřejmě se můžete zabydlet i ve vlastním stanu nebo obytném vozu, případně v sudových chatkách určených pro 2-5 osob.

Kemp Sedmihorky – autocamp k Českém Ráji

Camp Sedmihorky byl již několikrát zvolen nejoblíbenějším kempem roku a nachází se v srdci Českého Ráje. Kemp se zaměřuje především na rodiny s dětmi, díky čemuž zde určitě najdete svůj vytoužený klid. Ubytovat se můžete ve stanu, malých nebo větších luxusních chatkách, mobilehousech nebo v týpí na karavanových a stanových loukách.

Reklama

Kemp Vranovská přehrada – Holiday park, Vranovská pláž

Pokud hledáte kemp, kde si užijete moře zábavy a zažijete aktivní dovolenou, bude kemp na Vranovské přehradě pro vás ten pravý. Čeká zde na vás spousta adrenalinových zážitků, výletů do přírody, památky, bohatý noční život, ale i rekreace, kterou vám zpříjemní jedna z nejteplejších a nejčistějších vod v České republice.

Pro ubytování máte na výběr z mnoha možností – od stanu, přes chatky, mobilheimy až po penzion Gaudeo.

Kemp Sluníčko – Máchovo jezero

Rekreační středisko Sluníčko se nachází v obci Doksy, kousek od známého Máchova jezera. Jedná se o poklidný chatkový, karavanový a stanový areál vhodný pro rodiny s dětmi. Příjemné prostředí nabízí veškeré potřebné zázemí včetně nově zrekonstruovaného sociálního zařízení, což bývá slabé místo spousty jiných kempů.

Reklama
Reklama

Zdroj: Kemp Merkur, Kemp Zvíkov, Kemp Sedmihorky, Vranovská pláž, Kemp Sluníčko

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu