Hrad Kunzov: Od aristokratického sídla k luxusnímu hotelu

Hrad Kunzov
Foto: Pavel Kovář

Ve stínu Oderských vrchů, necelých šest kilometrů severně od Hranic na Moravě, se tyčí majestátní hrad Kunzov. Toto jedinečné sídlo, postavené v letech 1907 až 1908 pro továrníka Antonína Kunze, je mistrovským dílem romantické neogotiky, která evokuje dávné středověké hrady. Jeho vysoké zdi s cimbuřím a masivní věže dýchají historií a příběhy minulosti.

Reklama

Hrad Kunzov historie

Původně sloužil Hrad Kunzov jako letní rezidence Kunze. Avšak po tragickém osudu svého zakladatele a následných změnách majitelů, prošel objekt celou řadou využití. Hrad sloužil v letech 1961 – 1994 i jako pionýrský tábor a následně vystřídal několik soukromých majitelů. Pod správou těchto majitelů ovšem hrad nadále chátral. To se změnilo až v roce 2015 kdy hrad získal opět nového majitele, díky kterému proběhly na hradě rozsáhlé rekonstrukce. Dnes je hrad zapsaný jako kulturní památka a po pečlivých rekonstrukcích se proměnil v exkluzivní boutique hotel. Tento hotel otevřel své brány v květnu 2023.

Návštěvníci mohou obdivovat architektonické detaily, jako jsou gotické oblouky, kulaté věže, či vstupní brána zdobená padací mříží a kamennými lvy. Hradní areál, rozkládající se na úpatí svahu, nabízí terasovitě uspořádané nádvoří, včetně fascinujících reliéfů a soch.

Ubytování a restaurace na hradě Kunzov

Moderní přestavba přinesla hotelu pět luxusních apartmá, která splní očekávání i těch nejnáročnějších hostů, hledajících spojení historického kouzla s moderním komfortem. Kromě hlavního sídla byly k hradu přidány dvě strážné věže, poskytující unikátní ubytování s výhledem na hradní komplex.

Hrad Kunzov se pyšní také dvěma wellness zónami, hradní krčmou a venkovním SPA, což spolu s bohatými možnostmi pro rodiny s dětmi, včetně dětského hřiště, činí z tohoto místa ideální destinaci pro odpočinek a relaxaci. Přes léto navíc mohou hosté navštívit venkovní občerstvovací kiosek s terasou poblíž dětského hřiště.

Reklama

Tento historický skvost je také vyhledávaným místem pro pořádání svatebních obřadů a večírků až pro 150 hostů, díky svému velkému „párty“ stanu umístěnému v romantických zahradách hradu.

Reklama

Zdroj: Návštěva hradu Kunzov, Kunzov.cz

Sdílet článek:
Reklama
Zavřít reklamu