Hrad Helfštýn: Středověká pevnost ožívající historií a kulturou

Hrad Helfštýn
Foto: Pavel Kovář

Hrad Helfštýn historie

Helfštýn, založený ve 13. století slezským šlechticem Fridušem z Linavy, dominuje údolí Moravské brány. Původně obranný hrad s oválným půdorysem a mohutnými zdmi sloužil jako pevnost a majetková základna ve strategické poloze nad řekou Bečvou. V 19. století se stal oblíbeným cílem návštěvníků a po druhé světové válce byl zařazen mezi státní hrady. Díky rozsáhlým zajišťovacím pracím a průzkumům byla odhalena bohatá historie hradu, která osvětlila jeho význam v české historii.

Zajímavosti Hradu Helfštýn

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí hradu je jeho kovářská výstava, která přitahuje umělce a řemeslníky z celého světa. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět mistrovská díla uměleckého kovářství a dozvědět se více o technikách a historii tohoto fascinujícího řemesla. Expozice nabízí pohled na moderní i tradiční kovářské výrobky, od drobných šperků po monumentální sochy, které jsou často umístěny přímo v areálu hradu a jeho okolí.

Hrad Helfštýn akce

Akce na hradu Helfštýn přitahují návštěvníky z celé země. Od zážitkových prohlídek, nočních prohlídek po Helfštýnskou pouť nebo mezinárodní setkání uměleckých kovářů. Hrad je prostě místem s bohatým programem pro všechny věkové kategorie. Tyto události poskytují jedinečnou příležitost prožít historii na vlastní kůži a zároveň podpořit lokální kulturu a umění.

Hrad Helfštýn otevírací doba a vstupné

Helfštýn otevírá své brány návštěvníkům různorodě v závislosti na sezóně. K dispozici jsou různé cenové kategorie pro dospělé, děti, studenty a rodiny. Návštěva hradu nabízí nejen cestu do minulosti, ale i příležitost užít si rozmanité akce po celý rok.

březen a listopadduben až říjen
Dospělí80 Kč150 Kč
Studenti, senioři40 Kč80 Kč
Děti do 6 letzdarmazdarma
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti)150 Kč300 Kč
Zdroj: helfstyn.cz

Hrad Helfštýn parkování

Pro ty, kteří cestují autem, hrad nabízí taky dostatečnou kapacitu parkoviště, které se nachází cca 250 metrů od hradu.

Závěr

Hrad Helfštýn je místem plným historie, kultury a nezapomenutelných zážitků. Ať už jste vášnivými historiky, milovníky kultury nebo jen hledáte zajímavý výlet, hrad Helfštýn nabízí něco pro každého. Nezapomeňte si před návštěvou ověřit otevírací dobu, ceny vstupného a plánované akce, abyste si mohli svůj výlet užít na maximum.

Reklama

Zdroj: helfstyn.cz, Hrad Helfštýn

Sdílet článek:
Reklama