Den dětí: Tipy na akce pro rok 2024

Den dětí
Foto: Envato Elements

Den dětí je slaven celosvětově a každoročně, s cílem oslavit to nejcennější co máme, naše děti. Tento den nabízí skvělou příležitost spojit oslavy s cestováním a objevováním nových míst s našimi nejmladšími. Den dětí je prostě ideální čas pro vytváření nezapomenutelných společných vzpomínek.

Reklama

Historie

Mezinárodní den dětí byl prvně vyhlášen v Turecku v roce 1920. Později se tento den popularizoval mezinárodními organizacemi jako UNESCO a UNICEF. Dnes se slaví v mnoha zemích světa různými způsoby, od festivalů a kulturních představení až po vzdělávací akce.

Jak oslavit Den dětí

  1. Vzdělávací výlety: Navštivte historické památky, muzea nebo přírodní rezervace, kde se děti mohou učit zábavnou formou. Mnohá muzea pořádají speciální programy a workshopy pro děti.
  2. Dětské festivaly: Zjistěte, zda se v oblasti, kam cestujete, konají festivaly nebo události speciálně určené pro děti. Tyto festivaly často nabízejí hry, umělecké aktivity a další zábavné programy.
  3. Přírodní dobrodružství: Plánování výletů do přírody může být vzrušující způsob, jak oslavit. Kempování, pěší turistika nebo jen piknik v parku mohou být skvělým způsobem, jak trávit čas společně.
  4. Zmrzlina nebo zákusek: Jednou za čas posedět v cukrárně taky není nic špatného. Dětem tím určitě uděláte radost.

Akce na Den dětí 2024

Dětský den na Pražském hradě

Dětský den na Pražském hradě pod záštitou první dámy, Evy Pavlové, se koná již 25. května. Akce se koná v Královské zahradě a k vidění budou divadelní vystoupení, šermíři, kejklíři nebo legionáři. V Jelením příkopu se zase můžete těžit na Hradní stráž, jejich vybavení a výcvik. Děti se mohou těšit na různé hry, kolotoče, indiány a dokonce i na malou odměnu. Vstup na akci je zdarma.

Den dětí v Redutě

Tento den dětí je trochu neobvyklý. Uskuteční se totiž v Brněnském divadle Reduta. Akce proběhne 1. června od 10. do 15. hodin. Díky této akci se můžete podívat i do míst divadla, kam se jen tak nepodíváte. Připravený program vás zavede až do zákulisí, kde se setkáte s hrdiny dětských inscenací NdB.

Den dětí města Kroměříže

Den dětí města Kroměříže se uskuteční 1. června na Letišti v Kroměříži od 9. do 15. hodin (za nepříznivého počasí v Domě kultury). Na děti i dospělé čeká bohatý kulturní i zážitkový program. Těšit se můžete například na nafukovací dětské atrakce, jízdu na čtyřkolkách, herní park, lukostřelbu, malování na obličej, jízdu na koních a mnoho dalšího.

Reklama

Den dětí v ZOO Ostrava

Navštivte na den dětí ZOO Ostrava. Od 11. do 16. hodin můžete potkat oblíbené pohádkové postavy jako Červená karkulka, rytíři či princezny. Během tohoto dne se také můžete dozvědět spoustu zajímavostí, jelikož po celý den můžete navštívit komentované setkání u různých druhů zvířat. V tento den je vstupné pro děti stanoveno na 100 Kč.

Den dětí na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Zde se den dětí koná již 25. května v čase od 10. do 17. hodin a děti do 14 let mají vstup na stezku zdarma. Tento den zde proběhne ve znamení hudby, zábavy a plno soutěží pro děti. Po splnění zábavných úkolů čeká na děti i sladká odměna.

Reklama

Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/detsky-den-na-prazskem-hrade-1-12840, https://www.ndbrno.cz/cinohra/detsky-den-v-redute/, https://www.dk-kromeriz.cz/den-deti-mesta-kromerize-3, https://www.zoo-ostrava.cz/cz/akce-v-zoo/674-den-deti.html, https://treetop-walks.com/krkonose/akce/emiluv-detsky-den/

Reklama
Zavřít reklamu